HDP’den YSK’ya 4.başvuru

HDP, seçim güvenliğinin ihlal edildiği ve Cumhurbaşkanının Anayasadaki yetkilerini aşarak bir parti lehine seçim çalışması yürüttüğü iddiasıyla 4.kez YSK’ya başvurdu.

HDP’den YSK’ya 4.başvuru
14.05.2015 - 12:14
1171

HDP, seçim güvenliğinin ihlal edildiği ve Cumhurbaşkanı'nın Anayasadaki yetkilerini aşarak bir parti lehine seçim çalışması yürüttüğü iddiasıyla 4.kez YSK’ya başvurdu.

 Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) gönderdiği dilekçesinde, partinin önceki üç başvurusu reddedildikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Mayıs 2015’te Rize ve Trabzon’da yaptığı konuşmalardan örnekler veriliyor.

HDP’nin dilekçesinde Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın “Seçimlerin genel yönetim ve denetimi” başlıklı 79.maddesi hatırlatılarak YSK'nın seçimin düzen içinde ve dürüstlük ilkelerine uygun olarak yapılmasının sağlanması amacıyla gerekli önlemleri alması talep ediliyor. 

Kaynak: DHA

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar