Nepal’de 7,3 şiddetinde deprem

Nepal’in doğusunda Everest Dağı yakınında 7,3 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi.

Nepal’de 7,3 şiddetinde deprem
12.05.2015 - 12:34
1301

 Nepal’in doğusunda Everest Dağı yakınında 7,3 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi.

 

Nepal’de 7,3 büyüklüğünde yeni bir deprem yaşandı.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi internet sitesinde yapılan açıklamada, Nepal’in başkenti Katmandu ile Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de hissedilen depremin, Katmandu’dan 83 kilometre uzaklıkta ve 18,5 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi.

Depremin merkezinin Nepal’in başkenti Katmandu’nun 83 kilometre doğusunda, Çin sınırı yakınındaki bir kırsal alanda olduğu bildirildi.

Yerel saatle 12.35’te meydana gelen depremin ardından Nepal’in başkenti Katmandu’da insanların korkuyla binalardan kaçtığı bildiriliyor.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşler Koordinasyon Ofisi de, Nepal’de bazı binaların çöktüğünü bildirdi. Ancak depremde ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Nepal’de Namche Bazar kenti çevresini vuran deprem, Hindistan’ın başkenti Delhi ve Bangladeş’in başkenti Dakka’da da hissedildi.

8 bin kişi ölmüştü

Nepal’de 25 Nisan’da yaşanan 7,8 büyüklüğündeki depremde 8 binden fazla kişi yaşamını yitirmiş, yaklaşık 18 bin kişi yaralanmıştı.

25 Nisan’da Nepal’de 7.8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

Nepal Kızılhaçı’nın verilerine göre, şu ana kadar 7696 kişi hayatını kaybetti. Depremde 17800 kişi yaralanırken, 649 bin 798 kişi de başka yerlere göç etmek zorunda kaldı.

Depremde 502 bin 708 ev tamamen yıkılırken, ülke çapında depremden etkilenenlerin sayısı ise 1 milyon 91 bin 19 kişi olarak açıklanmıştı.

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums