Demirtaş: Erdoğan, Kürt yok diyecek de buna cesaret edemiyor

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kürt sorunu var’ demek artık ayrımcılıktır” sözlerine “Sayın

Demirtaş: Erdoğan, Kürt yok diyecek de buna cesaret edemiyor
29.04.2015 - 18:24
875

 HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kürt sorunu var’ demek artık ayrımcılıktır” sözlerine “Sayın Cumhurbaşkanı bu ülkede Kürt sorunu yok demiş olabilir, hatta ona kalsa ‘Kürt yok’ diyecek de buna cesaret edemiyor. O yok dedi diye de yok olmuyor” diye yanıt verdi.

İstanbul Şirinevler’de bulunan Din Âlimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni (DİAYDER) ziyaret eden Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kuveyt dönüşü uçakta söylediği “Kürt sorunu var’ demek artık ayrımcılıktır” sözlerine yanıt verdi.

Demirtaş’ın açıklaması şöyle:

“Bu ülkede herkesin sorunu var. Kürdün sorunu katmerlidir. Herkes 2 sorun yaşıyorsa, Kürt 3 sorun, 4 sorun yaşıyor. Sorunsuz yurttaş yok bu ülkede. Herkesin derdi sorunu var. Sayın Cumhurbaşkanı desteklediği partiye oy kazandırmak için koskoca bir halkı rencide etmekten vazgeçmeli artık.

“Ortada bir müzakere, çözüm süreci var; bunu böyle elinin tersiyle iterek… Milliyetçi oyları kapmak için ülkeyi ateşe atmanın hiçbir anlamı yok. Sayın Cumhurbaşkanı ‘bu ülkede Kürt sorunu yok’ demiş olabilir, hatta ona kalsa ‘Kürt yok’ diyecek de buna cesaret edemiyor. O yok dedi diye de yok olmuyor. Bizler sorunlarımızın diyalog içinde çözümünden yana olduk. Seçim sürecinde de sonrasında da bu tavrımızı sürdüreceğiz.

“Sağa sola bu şekilde emirler yağdırarak, karşında boyun bükmeyenin boynunu vurmaya kalkışarak, bu ülkede Cumhurbaşkanlığı makamını dolduramazsın. Burayla da yetinmiyor. Kıbrıs’a fırça atıyor. Kıbrıs’ın Cumhurbaşkanı daha yeni seçilmiş. Daha tebrik etmedin. ‘Hayırlı olsun, kutluyorum’ demeden, ‘ağızından çıkanı kulağın duysun’ diyor. Bu mudur demokrasi anlayışı?

“Yüzde 60 oyla seçilmiş Kıbrıs’ın Cumhurbaşkanı. Hani milli irade? Hani sandığa saygı? Niye ona biat etmiyor: Onun istediği aday seçilmemiş diye. Tebrik bile etmiyor, kutlamıyor. Fırça çekiyor. Bir ülkenin, bağımsız bir ülkenin, Kıbrıs öyle, bağımsızlığını ilan etmiş bir ülkenin cumhurbaşkanı. İlle ‘bizim yavrumuz olacaksın’ diyor. Onlar ‘hayır, eşit olsak olmaz mı’ diyor; ‘Hayır yavrumuz olacaksın’… Anlayış budur.

“Kürtlere de böyle bakıyor. ‘Biz eşit olsak olmaz mı’ diyoruz. ‘Yok yavrumuz olacaksın’. ‘Etle tırnak gibi olacağız’. Biz tırnak olacağız sürekli, beyefendi de et olacak. Kusura bakmasınlar. Bütün dünyada adalet, eşitlik, lafta kalmamalı, pratiğe geçebilmeli. Bu ülkede bunu yapacak bizim dışımızda bir anlayış yok.”

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums