Altınok'un kardeşi de mal varlığını açıkladı: Zenginliğimiz babadan, dededen...

Mal varlığı ile gündemde olan AKP'nin Ankara adayı Turgut Altınok'un ablası Günaydın Altınok Altınel de mal varlığını açıkladı. Altınel "Yani insanlar şaşırıyor ama bizim zenginliğimiz babadan, dededen" dedi, 37 parçalık tapu kayıtlarını paylaştı.

Altınok'un kardeşi de mal varlığını açıkladı: Zenginliğimiz babadan, dededen...
22.03.2024 - 06:38
Kaynak: Haber Merkezi
207

AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok'un mal varlığının çokluğu gündemdeyken Altınok'un resmi mal bildiriminde çoğunluğu anne ve babadan miras yoluyla kaldığını öne sürdüğü 22 arsa, 23 tarla, 9 ev, 1 bostan, 1 bağ, 2 kargir ev ile 2 kargir bina yer aldı.

Ayrıca Altınok'la ilgili mal varlığı listesinde yer verilmeyen Antalya'da 600'den fazla dairesi olduğu iddiaları gündemde.

Altınok, mal varlığını miras yoluyla açıklayınca kardeşlerinin durumu merak uyandırdı.

Cumhuriyet'ten Barış Terkoğlu, Altınok’un ablası Günaydın Altınok Altınel’le görüşmesini yazdı.

"Sadece Etimesgut ilçesinde bize 100 dönüm arsa bırakmıştı"

"Hem Turgut’u hem Mansur Bey’i kardeşim gibi severim" diyen Altınel, siyasilerin birbirlerine iftira atmamaları gerektiğini söyledi. Kardeşi Turgut Altınok’un mal varlığının "dededen ve babadan kalma" olduğunu söyleyen Altınel, şunları anlattı:

"7 kız 4 erkek, 11 kardeşiz. Hem dedemiz hem babamız zengindi. Babam pek çok ünlü markayı Türkiye’ye ilk getiren isimdir. 1986’da vefat ettiğinde ardında petrol istasyonlarından tankerlere birçok mal varlığı kalmıştı. Sadece Etimesgut ilçesinde bize 100 dönüm arsa bırakmıştı."

"Erkeklere daha çok kaldı"

Altınel miras paylaşımına ilişkin: "Biliyorsunuz biz de geleneksel olarak erkeklere daha çok pay düşer. Babamız yaşarken pek çok mülkü Turgut’un ve erkek kardeşlerimizin üzerine yapmıştı. Bir kısım malı ise ayırarak ‘ben öldükten sonra kızlara paylaştırın’ demişti. Babam öldükten sonra o mallara da erkekler hissedar oldu mu dersen oldu. Ama bu haliyle bile bana da çok miras kaldı" diye konuştu.

"Turgut kendi malını Antalya’daki gibi inşaat yaptırarak daha da değerlendirmiş"

Kendisinin de 37 parçadan oluşan tapu kayıtlarını paylaşan Altınel, şöyle devam etti:

"Üstelik mal varlığında eksik bile var. Mesela Turgut’a da bana da babadan kalan kooperatif hisseleri yazılmamış. Onları intibak ettirmediğimiz için görünmüyor olabilir. Ama onlar da var, babadan kalan başka şeyler de var. Ayrıca Turgut kendi malını Antalya’daki gibi inşaat yaptırarak daha da değerlendirmiş. Ben de mesela Ankara’daki bir arazimi satıp daha değerli bir yerde alım yaptım. Yani insanlar şaşırıyor ama bizim zenginliğimiz babadan, dededen. Bunu anlatamadık."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • VAY BEEE, MİLLET SAF YA
  VAY BEEE, MİLLET SAF YA
  29.05.2013 13:55

  ALLAH AŞKINA, HANİ DAHA ÇOKKKK ZENGİN DİYE BİLDİĞİMİZ O ENSESİ KALIN ZENGİNLER NEREDE ????. O İSMİ YAZILANLAR İLK 15 DEN SONRAKİ SIRALAMADA OLAN KİŞİLER. HANİ MANŞETLERDE, TOPLANTILARDA, KOKTEYLLERDE VS. OLAN ZENGİNLERİN İSİMLERİ NEDEN YOK. ?????

 • Sizde Mi Ey Düzce yerel Haber
  Sizde Mi Ey Düzce yerel Haber
  30.05.2013 01:25

  Vay be neden yazdığım otomotiv sektörü ile ilgili yorumu yayınlamadınız sizde mi korkaklardansınız ?????

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums