"Para sayma" görüntüleri soruşturmasında flaş gelişme: CHP'li 3 isim ifadeye çağrıldı

"Para sayma" görüntüleri soruşturmasında flaş gelişme: CHP'li 3 isim ifadeye çağrıldı
13.03.2024 - 14:40
Kaynak: Haber Merkezi
234

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği öne sürülen para sayma görüntüleriyle ilgili başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

TRT Haber'in aktardığına göre, CHP'nin eski İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, eski İl Başkan Danışmanı Can Poyraz ve İBB CHP Meclis Üyesi Fatih Keleş ifadeye çağrıldı.

Ne olmuştu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda çekildiği öne sürülen ve sosyal medyada paylaşılan para sayma görüntülerine ilişkin resen soruşturma başlatmıştı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) BaşkanıEkrem İmamoğlu'nun CHP Kurultayı öncesinde delege satın aldığı iddiasıyla servis edilen ve bir büroda para sayıldığını gösteren görüntülerin 4.5 yıl öncesine ait olduğu ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, görüntülerin CHP İstanbul İl başkanlığı binasının 2019 yılında satın alınmasıyla ilgili olduğu belirtilerek "Hangi bir iftirayı yalanlayalım" denilmiş ve "Güvenlik kameraları görüntülerinin kayda alındığı yer CHP İstanbul İl Başkanlığı binası değil, mal sahibinin avukatı Gökhan Taşkapan’ın avukatlık ofisidir" ifadeleri yer almıştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise "O görüntü üzerinden siyasi yaygara çıkarmaya çalışanların kötülükçü akılları var. Bu yaygara ile servis edilmesi... Bunu tabi birkaç meczubun 'buradan Ekrem'e ne sıçratır nasıl bir leke, iz bırakırız' anlayışıyla koca koca kanallarda bir yerinden 'Ekrem'e çamur sıçratma' çabası içinde oldular. Bunlar alıştığımız şeyler" açıklamasını yapmıştı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • f guner
    f guner
    29.05.2013 23:07

    biraz da ben ilave ediyim mutlu hanım. avrupa insanhakları sözleşmesini ihlalden en çok mahkum edilen ülke: TÜRKİYE aihm göre ağır insanhakları ihlali olan yaşam hakkı ihlalinde 2. sırada yer alan ülke :TÜRKİYE adil yargılanma hakkının ihlali konusunda birinci ülke :TÜRKİYE ifade özgürlüğü ihlalinde birinci sırada yeralan ülke:TÜRKİYE mülkiyet hakkının ihlali meselesinde birinci sırada yer alan ülke:TÜRKİYE aihm nin 1959 -2011 yılları arasında verdiği ihlal kararlarında birinci olan ülke:TÜRKİYE kaynakça murat yayınları sosyal hizmetler 1.sınıf 2 yarıyıl kitabı sayfa 103 104 105

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums