Turan'dan İmamoğlu'na davetiye cevabı: Bilgi mahiyetinde, herkese duyuruyoruz

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, rakibi olan Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un "İmamoğlu açılışa davet edilmedi' açıklamasına belgeyle yanıt vermişti. İmamoğlu'nun davet mailini yayımlaması üzerine Turan, "Biz herkese burada açılış yapılacağını bilgi mahiyetinde duyuruyoruz" dedi.

Turan'dan İmamoğlu'na davetiye cevabı: Bilgi mahiyetinde, herkese duyuruyoruz
26.02.2024 - 06:38
Kaynak: Haber Merkezi
111

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da katılacağı açılışa davet edildiğini söyleyen ancak Murat Kurum tarafından yalanlanan İBB Başkanı İmamoğlu, Kurum'a belgeyle yanıt vererek "Bu daveti acemi adaya göndereceğim acaba utanır mı?" demişti.

İmamoğlu'nun, Fatih Belediyesi tarafından davet edildiği yönündeki açıklamasına ilişkin Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, "Fatih'te bir açılış yapılıyor. Biz bütün herkese burada böyle bir açılış yapılacağını bilgi mahiyetinde duyuruyoruz" diye konuştu.

İmamoğlu'nun bugünkü açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yarın Kazlıçeşme'de yapılacak açılışa Fatih Belediye Başkanı tarafından gönderilen bir maille davet edildiğine yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine Turan, Bakanlıkça İmamoğlu'na herhangi bir davet gönderilmediğini söyledi.Turan, "Fatih'te bir açılış yapılıyor. Devletin işleyişinde bir açılış yapıldığında nihayet de burası Kültür ve Turizm Bakanlığı değil. Orası bu işleyişle ilgili bir birim. Biz bütün herkese de burada böyle bir açılış yapılacağını bilgi mahiyetinde duyuruyoruz" açıklamasında bulundu.

Turan, "Fatih'te bir açılış yapılıyor. Devletin işleyişinde bir açılış yapıldığında nihayet de burası Kültür ve Turizm Bakanlığı değil. Orası bu işleyişle ilgili bir birim. Biz bütün herkese de burada böyle bir açılış yapılacağını bilgi mahiyetinde duyuruyoruz." diye konuştu.

Ne olmuştu?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul'da pazartesi günü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılışı yapılacak Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattının törenine davet edildiğini duyurmuştu.

İmamoğlu'nun davetle ilgili sözlerini yalanlayan AKP'nin adayı Murat Kurum "Ben dün Altyapı ve Ulaştırma Bakanımızla beraberdim. Kendisine herhangi bir davet yapılmamış. Başkan İstanbul’da yaşamadığı için kendi kendine hayali davetler yapıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Silivri İçme Suyu Yatırımları Açılış Töreni ve Halk Buluşması'nda Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'ın davet mailini yayımlayan İmamoğlu, şunları anlattı:

"Cuma günü Sancaktepe'de 'Bu zamana kadar hiç davet edilmemiştim. İlk kez Sirkeci-Kazlıçeşme Tren Hattı için davet geldi, çok teşekkür ederim. Bu davete katılacağım' dedim. Ertesi gün ses acemi adaydan çıktı. Acemi aday dedi ki, büyük bir şey yakalamış gibi 'Hayır, Ulaştırma Bakanı'na sordum İmamoğlu davet edilmedi' dedi. Sevindi ya. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın İstanbul'da bir açılışa davet edilmemesine sevinen biri olur mu ya.

İş burada bitmedi. Ekranlara bir görüntü gelecek, bu bana gelen davet maili... Kimden geliyor davet? Açılışın olduğu yerin ilçe Belediye Başkanı sayın Ergün Turan'dan. Nereye geliyor? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı protokolüne geliyor. Yani benim protokolüme 27 Şubat'ta gelmiş. Şimdi benim için kendi kendine davet uyduruyor diyen bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım. Utanır mı bilmem! Bu maili gördü ya nasıl kıvırmaya başlayacak."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums