Danıştay'dan FETÖ bağlantısı iddiasıyla ihraç edilen 450 yargı mensubuna iade kararı

Danıştay 5. Dairesi, 'FETÖ' ile bağlantılı oldukları iddiasıyla ihraç edilen 450 yargıç hakkında göreve iade kararı aldı.

Danıştay'dan FETÖ bağlantısı iddiasıyla ihraç edilen 450 yargı mensubuna iade kararı
12.02.2024 - 22:54
Kaynak: Haber Merkezi
162

15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi sonrasında 'FETÖ' üyesi olduğu öne sürülen yargı mensupları Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından görevden alınmıştı.

İhraç edilen yargı mensupları kararın iptali için Danıştay’da dava açmıştı. Danıştay 5. Dairesi ise meslekten ihraç edilen 450 ismin mesleğe dönmelerine karar verdi. Karara gerekçe olarak ise belge ve bilgilerin irtibat ve iltisak için yeterli olmadığını gösterdi.

Sabah gazetesi Danıştay 5. Dairesi, iptal kararı verdiği 450 ismi HSK'ya gönderdi. HSK'nin İdari Yargılama Usulü Kanunu'na göre, göreve iade kararlarını 30'uncu gün sonunda uyguladı ve bu iade kararlarına da itiraz etti. Ancak aradan geçen süreye rağmen itirazın Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nda henüz gündeme alınmadığı öne sürüldü.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums