Dersim ittifakı adaylarını pazartesi açıklayacak

Dersim’de DEM Parti, SMF, EMEP arasında ittifak kesinleşirken, ittifakın adayları pazartesi yapılacak halk toplantısı ile açıklaması bekleniyor.

Dersim ittifakı adaylarını pazartesi açıklayacak
10.02.2024 - 07:01
Kaynak: Haber Merkezi
268

İttifak tartışmalarının gündemindeki Dersim'de DEM Parti'nin de içersinde yer aldığı geniş bir ittifak kuruldu.

Duvar'dan Duygu Kıt'ın haberine göre, Emek Partisi ve Sosyalist Meclisler Federasyonu yöneticilerinin bugün yaptığı görüşmede, kentte geniş bir ittifakın kurulmasının kesinleştiği belirtildi.

DEM Parti, Sosyalist Meclisler Federasyonu ve Emek Partisi yetkilileri yaptıkları toplantı ile il merkezi, ilçeler ve belediye meclis üyelikleri için ortak program ve ortak protokol etrafında uzlaştı.

İttifakın pazartesi günü düzenleyecekleri halk toplantısı ile adaylarını kamuoyuna duyurması bekleniyor.

Ne olmuştu?

Dersim'de, 31 Mart yerel seçimlerine EMEP, Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve SMF seçime bir ittifak ile gireceklerini açıklamış ve DEM Parti'ye de çağrı yapmışlardı. İttifakın kurulduğu haberine DEM Parti'den ilk başta tepki gelmişti.

Ancak Dersim'de, muhalefet güçleri arasındaki ikilik müzakerelerle sona ererek Ancak 30 Ocak'ta DEM Parti'nin de aralarında olduğu bir ittifak kuruldu.

Altı siyasi yapı bir araya gelerek Dersim'de ittifak kurmuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums