Selahattin Demirtaş'tan 'Başak Demirtaş'ın adaylığı' açıklaması

Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekilmesine ilişkin HDP'nin Eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'tan açıklama geldi. Milletvekilleri aracılığıyla açıklama yapan Demirtaş şöyle dedi: "Başak hanımın adaylık açıklaması partimize güç vermek içindi, geri çekilme açıklaması da partimizin bilgisi dahilinde"

Selahattin Demirtaş'tan 'Başak Demirtaş'ın adaylığı' açıklaması
8.02.2024 - 06:51
Kaynak: Haber Merkezi
270

DEM Parti Milletvekilleri Mehmet Rüştü Tiryaki ve Saruhan Oluç, Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevinde rehin tutulan önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Amed Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti.

Tiryaki ve Oluç ziyarete ilişkin ve Demirtaş’ın son güncel tartışmalara ilişkin notunu paylaştı.

Tiryaki, Selahattin Demirtaş'ın, Başak Demirtaş'ın Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili "Başak hanımın adaylık açıklaması partimize güç vermek içindi, geri çekilme açıklaması da partimizin bilgisi dahilinde." dediğini duyurdu. Oluç da, Selahattin Demirtaş'ın "Parti ile benim aramda ayrılık gayrılık yok. Halkın kafasını karıştırmaya çalışanlara kimse pirim vermesin" dediğini aktardı. İki vekilin açıklamaları şöyle:

"Bütün bu süreçler birlikte yürütülmüştür halkımız bilsin"

Mehmet Rüştü Tiryaki: "Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumunun önüneyiz. Biraz önce önceki dönem Eş Genel Başkanımız Sevgili Selahattin Demirtaş ve Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret ettik. Herkese çok çok selamları var. Siyaseti her zamanki gibi büyük bir moralle ve yakından takip ediyor. Sürecin her anını yakından takip ediyor. Kısa bir süre önce babasını kaybetti annesi yoğun bakıma kaldırıldı. Bunun etkisi hala üzerinde ama bunun dışında tam moralli gördük. Hepinize çok çok selamı vardı. Keşke şimdi burada olsaydı 5 dakikalığına bütün mesajını doğrudan aracısız bir şekilde size iletebilseydi. Ama 7 yıldır haksız ve hukuksuz bir şekilde özgürlüğü elinden alınmış durumda. Bir mesajı var, çokça tartışılan bir konu sevgili Başak Demirtaş’ın “parti eğer uygun görürse böyle bir teklif getirirse, halklarımızın geleceği ve barış için” adaylığa hazır olduğunu ifade etmişti. Sevgili Başak Demirtaş bugün yaptığı açıklama ile aday adaylığından çekildiğini ifade etti. Bütün bunların partimizin bilgisi dahilinde ve birlikte görüşmeler sonucu alınmış kararlar olduğunu bilmenizi isteriz. Bu konu ile ilgili çok açık bir mesajı (Demirtaş’ın) var. Bunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Demirtaş’ın söylediği şey şu. Başak hanımın adaylık açıklaması partimize güç vermek içindi, geri çekilme açıklaması da partimizin bilgisi dahilinde. Bütün bu süreçler birlikte yürütülmüştür halkımız bilsin, halkımız bize güvensin ne yaptığımızı biliyoruz diyor sevgili Selahattin Demirtaş."

"Herhangi bir ayrılık gayrılık yok"


Saruhan Oluç: "İki cümle eklemek isterim. Selahattin Demirtaş’ın sözleri ile ifade ediyorum. Dedi ki “Biriz, bütünüz aramızda herhangi bir ayrılık gayrılık yok. Parti ile benim aramda ayrılık gayrılık yok. Halkın kafasını karıştırmaya çalışanlara kimse pirim vermesin.” Net olarak bu mesajı bir kez daha herkese iletmek istiyoruz."

Ne olmuştu?

DEM Parti ve Başak Demirtaş görüşmelerini tamamlayarak İstanbul adaylığına ilişkin kararlarını açıklamıştı. Başak Demirtaş bu sabah yazılı açıklama yaptı ve "İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylık beyanımın bir başvuruya dönüşmemesi konusunda da Partimizle ortak görüş birliğine varmış bulunmaktayız" ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums