2024 yılının ilk 24 gününde 300 binden fazla hazine arazisi özelleştirildi

Erdoğan imzasıyla, 2024 yılının ilk 24 gününde 300 binden fazla hazine arazisi özelleştirme kapsamında satışa çıkarıldı.

2024 yılının ilk 24 gününde 300 binden fazla hazine arazisi özelleştirildi
2.02.2024 - 09:06
Kaynak: Haber Merkezi
101

CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada 19 Ocak ve 24 Ocak tarihli Resmi Gazetelerde yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları ile toplamda 6 bin 378 metrekare alanın orman sınırları dışına çıkarıldığına, 325 bin 128 metrekare maliye hazinesi arazinin ise özelleştirme kapsamında satışa çıkarıldığına dikkat çekti.

"Bu araziler ya denize sıfır ya da 500 metre uzaklıkta kupon araziler"

Cumhuriyet'ten Sena Yaşar'ın haberine göre satışa çıkarılan kupon arazilerin 45 futbol sahası büyüklüğüne, orman arazisinin ise bir futbol sahası büyüklüğüne denk geldiğini belirten Uzun, “Bu kararlar ile Bodrum, Marmaris ve Köyceğiz’de toplamda 12 parselde 325 bin 128 Metrekare Maliye Hazinesi olan alan özelleştirme kapsamında satışa çıkarıldı. Bu araziler ya denize sıfır ya da 500 metre uzaklıkta kupon araziler” dedi.

"Resmi Gazete’ye bakmadan uyuyamaz olduk"

Muğla’nın “son sürat talan edildiğini” belirten Uzun, “Türkiye Yüzyılı Talan ve Rant Yüzyılı haline geldi. Muğla’nın en güzel yerleri satışa çıkarıldı. Bu alanların kimlere satılacağını tahmin etmek iktidarın geçmiş uygulamalarına bakarak mümkün. Resmi Gazete’ye bakmadan uyuyamaz olduk” diye konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums