17 yıl oldu geçti: Hrant Dink, Sebat Abartmanı önünde anılıyor

Hrant Dink, katledilişinin 17. yılında vurulduğu yerde anılıyor. Ayrıca farklı kentlerde ve ülkelerde anma etkinlikleri de var. Anma her yıl olduğu gibi 19 Ocak’ta Sebat Apartmanı’ndaki eski Agos bürosu önünde saat 15.00’te gerçekleşecek.

17 yıl oldu geçti: Hrant Dink, Sebat Abartmanı önünde anılıyor
19.01.2024 - 14:30
Kaynak: Haber Merkezi
232

Anmayı düzenleyen Hrant’ın Arkadaşları çağrı metninde şu ifadelere yer verdi:

“Hrant Dink cinayetinin tetikçisi 17 yıl önce Hrant Dink’i vurduğunda 17 yaşındaydı. Bugün serbestçe aramızda dolaşıyor. O gün vur diyenler hâlâ  görevlerinin başında. Yargılama adıyla utanç verici bir müsamere sergilendi. Hrant Dink Cinayeti bu memleketin tarihinde koca bir leke olarak duruyor.

İtiraz ediyoruz, isyan ediyoruz, adalet talep ediyoruz.

Yanyana, daha çoğalarak daha yüksek sesle isyanımızı dile getirmek ve cinayetin 17. yılında Hrant Dink’i anmak için 19 Ocak Cuma günü saat 15.00’te, 23,5 Hafıza Mekanı (eski Agos bürosu) önünde, onu vurdukları yerdeyiz.”

https://x.com/serbestiyetweb/status/1748049714317017407?s=20

Hrant Dink hafta boyunca farklı etkinliklerle de anılacak.

18 Ocak Perşembe günü saat 19.00’da Pangaltı’daki Nostalji Kitap Cafe’de gerçekleşecek söyleşinin başlığı “Hrant Dink ve Türkiye’de Adalet Mücadelesi”. Masis Kürkçügil’in konuşmacı olduğu söyleşinin moderatörü Sesil Artuç. Adres: Teyyareci Fehmi Sokak, Şişli.

18 Ocak Perşembe günü Agos Ermenice sayfalar editörü Pakrat Estukyan, Surp Haç Tıbrevank Okulu öğrencileri ile biraraya gelecek, Hrant Dink’in hayatından pasajlar paylaşacak.

Anadolu Müzik Kültürleri Derneği ve ODTÜ Mezunları Derneği de 19 Ocak Cuma günü saat 20:00’de ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri’nde Hrant Dink için bir anma programı gerçekleştiriyor. “Göçün Sesten Şahitleri – Gomidas Türküleri/Ah Kilikya” başlığı ile gerçekleştirilecek programda Akis Müzik Topluluğu sahne alacak. L. Doğan Tılıç’ın konuşmacı olduğu etkinliğin konukları İsmail Hakkı Demircioğlu ve Sabri Ejder Öziç.


Dialogues Without Borders İnisiyatifi 20 Ocak Cumartesi günü bir anma etkinliği gerçekleştiriyor. Youtube’de yayınlanacak etkinliğe  katılımcı olmak için kayıt gerekiyor. Başak Ertür moderatörlüğündeki etkinlikte Özgür Sevgi Göral, Rober Koptaş ve Adnan Çelik konuşmacı. Sanatçı Suna Alan da müzik performansıyla katkıda bulunacak. Saat 20.00’de başlayacak etkinliğin detaylarına X (eski adıyla Twitter’da) @dialoguesw43710 adresinden ulaşılabilir.

Müzisyen Kemal Arslan ve Avam Garde grubu da Hrant Dink için Su Çatlağını Bulurmuş adlı bir parça yaptı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums