Yeniden Refah’tan AK Parti’ye ittifak salvoları: “AK Parti bize yalan söyledi. 35 ilçe istedik, vermediler.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanvekili Doğan Aydal, Halk TV'ye çıktı. Yerel seçim ittifakı görüşmelerini anlattı, AK Parti'yi suçladı: "Murat Kurum'u Emine Erdoğan istedi, kendilerinin bile haberi yoktu", "CHP, Yeniden Refah ve İYİ Parti ile 10 büyükşehir kazanılırdı. AK Parti malı ucuza kapatmaya çalışıyor", "AK Parti bize yalan söyledi. AK Parti'den 35 ilçe istedik, vermediler."

Yeniden Refah’tan AK Parti’ye ittifak salvoları: “AK Parti bize yalan söyledi. 35 ilçe istedik, vermediler.”
12.01.2024 - 05:45
Kaynak: Haber Merkezi
371

YRP Genel Başkanvekili Doğan Aydal’ın Halk TV canlı yayınında yaptığı açıklamalardan öne çıkan satırlar şöyle:

“Bizimle İstanbul adaylarını da paylaşamadılar”

“Bizim çok ciddeye alarak bizim bir partiye güç verişimizi ciddiye almadıklarını gördüm. Onların bizimle yaptığı toplantıları havanda su dövme toplantıları olduğunu fark ettik. Bizim tabanımız da onları istemiyor. AKP’li arkadaşlar diyorlar ki ‘bizi desteklemezseniz CHP kazanacak’ Biz AK Parti’yi kazandırmak için var olan bir parti değiliz. Biz bir sebeple anlaşamayabiliriz. Öyle de gözüküyor. Bizimle İstanbul adaylarını da paylaşmadılar.”

“Murat Kurum isminde Emine Erdoğan’ın etkisi olduğunu düşünüyorum, kendisinin bakanlık döneminden akılda kalan tek şey 25 kuruşluk poşet…”

“Murat Kurum isminde Emine Erdoğan’ın etkisi olduğunu düşünüyorum. Geçmişteki çalışmalarda bu poşet işlerinde vs. Kurum ile ilişkilerinin etkisidir bu. Murat Kurum beyefendiyle tanışıyorum, gayet beyefendi biri. Ama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığı döneminde aklınızda kalan poşetten başka bir şey var mı? 25 kuruşluk poşet… Onda bile mantık hatası var. Cumhurbaşkanının eşi önem veriyor diye bunun peşine düşüldü. Yaptıkları şey çok daha büyük zarara uğrattı. O siyah büyük poşetler yaygınlaştı bu akıllıca değildi. Biz Murat Kurum’u deprem döneminde de gördük. Algı yönetimi ile kurulmuş bir söylem geliştiriyor Murat Kurum beyefendi.

“AK Parti aday bile bulamıyor”

“Şimdi AK Parti hiç olmadığı kadar sıkıntıda aday bile bulamıyor. Dikkatinizi çekmiştir en sıkıntılı şehirlerde bile eski adaylarını yeniden gösterdi. Bunlardan en dikkat çekenlerinden biri Kocaeli. Tahir Büyakın iki metro vadetmiş ikisi de yok. Temiz hava demiş her gün zehir suluyoruz. Temiz su vaadetmiş sular pis. Tramvay yapacağım demiş bir tanesi bile bitmemiş. Bütün bu olmazlar içinde bile aynı kişiyi aday yapıyorsa AKP çok çaresiz demektir. Ankara, İstanbul ve İzmir’i kaybedince de kendisini yenilmiş sayacak.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums