Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı: HDP kapatma davasında 2 yıldan fazla süre geçti, beklemedeyiz. Kadın cinayetlerinde idam uygulanmalı. Hayvanlar sokakt

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, CNN Türk’e konuştu: “HDP’nin kapatma davası için 2 yıldan fazla süre geçti, beklemedeyiz. Duruşma tarihini AYM belirler”, “Can Atalay dosyasına itiraz gelmediği takdirde biz dosyayı mahalline göndereceğiz”, “Hayvanlar sokakta gezmemeli, sahiplendirilmeli ya da barınakta olmalı”, “Kadın cinayetleri için idam uygulanmalı.”

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı: HDP kapatma davasında 2 yıldan fazla süre geçti, beklemedeyiz. Kadın cinayetlerinde idam uygulanmalı. Hayvanlar sokakt
5.01.2024 - 10:20
Kaynak: Haber Merkezi
234

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, CNN Türk’e röportaj verdi.

Gündemdeki pek çok konu hakkında görüşlerini açıklayan Şahin’in açıklamalarından öne çıkan satırlar şöyle:

“HDP’nin kapatma davası için 2 yıldan fazla süre geçti, beklemedeyiz”

HDP’yi kapatma davası ne olacak?

2 yıldan fazla süre geçti. Davalı parti kendisi kapatmış gibi, faaliyeti yok. DEM Parti adını aldı. Beklemekteyiz, duruşma tarihini AYM belirler.

Can Atalay kararında süreç ne olacak?

Dosya 3 ceza karar verdi, bize gönderdi. Dosya şu an bizde. İtiraz gelmediği takdirde biz dosyayı mahalline göndereceğiz.

“Hayvanlar sahiplendirilmeli ya da barınakta olmalı”

Başıboş hayvanlarla ilgili yasal mevzuat belli mi?

Hayvanlar sokakta gezmemeli, barınakta olmalı.. Sokakta gezmemesi gerekir. Zamanla sokakta saldırgan oluyor. Bir insana saldırıyor, kontrolden çıkma ihtimali her zaman var. Ya sahipli ya barınakta olmalı. Son düzenleme yapıldı. Küpelenip sokağa bırakma, bu yanlış. Ya barınakta ya sahipli olmalı.

“Kadın cinayetleri için idam uygulanmalı”

Kadın cinayetlerine verilen cezalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Verilen ceza en ağır ceza ağırlaştırılmış müebbet. Eskiden bunun karşılığı idamdı. Suç işlerken kimse ağırlaştırılmış müebbet var diye işlemiyor. İstanbul sözleşmesi ile cinayetlerin ilgisi yok. Sözleşme varken de işleniyor, yokken de işleniyor. Yeteri kadar cezası var.

Hatta bana göre suçu ispat edilenin idam cezası olmalı diye düşünüyorum. Bazı suçlarda idam olmalı. Hamile kadını sayısız bıçak darbesi ile katleden bir insana ağırlaştırılmış hapis yerine, idam olmalı. Ağırlaştırılmış müebbet caydırıcı olmuyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Rafet Emre
    Rafet Emre
    12.06.2013 23:35

    Hersene büyük bir zevkle geldiğim festivale bu sene katılamıyorum. Tarih olarak mükemmel yanlış bi zaman seçilmiş. 22 ve 23 haziranda Lys sınavları var ve bu festivale olan ilgiyi mutlaka düşürecektir. Kendim sakaryada yaşıyorum her sene buradan arkadaşlarımıda toplayıp geldiğim festivale bu sene en sevdiğim sanatçının (Haluk Levent) katılmasına rağmen benim gelemem çok acı. Eminimki benim gibi birsürü sınava girecek arkadaşta katılamayacaktır .

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums