ANKET | CHP'li belediyeyi 2 seçmenden 1'i başarısız buluyor

Yerel seçimler yaklaşırken yapılan bir ankette Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in performansı soruldu. Yapılan araştırmaya göre Böcek, şehir tarafından başarısız bulunuyor.

ANKET | CHP'li belediyeyi 2 seçmenden 1'i başarısız buluyor
30.11.2023 - 22:37
Kaynak: Haber Merkezi
748

PİAR Araştırma, Yerel Yönetimler Performans Ölçümleme Araştırması kapsamında, Antalya özelinde bir anket düzenledi. 24-26 Kasım tarihleri arasında merkez ilçelerde 2 bin 46 katılımcı ile telefonla mülakat yöntemiyle yapılan ankette, "Antalya BB Başkanı Muhittin Böcek'i başarılı buluyor musunuz?" sorusuna yanıt alındı.

ANKET | CHP'li belediyeyi 2 seçmenden 1'i başarısız buluyor 2 24

2 kişiden biri başarısız buluyor

Yapılan ankette Muhittin Böcek'i başarılı bulanların oranı yüzde 27,4 olurken, başarısız bulanların oranı yüzde 54,5 oldu. Kısmen başarılı bulanlar ise yüzde 18,1 oranını oluşturdu.

ANKET | CHP'li belediyeyi 2 seçmenden 1'i başarısız buluyor 3 34

"MUHİTTİN BÖCEK'İN SEÇİMİ KAZANMA İHTİMALİ GÖRÜLMEMEKTEDİR"

PİAR Araştırma tarafından yapılan açıklamada, "Antalya büyükşehir belediye başkanı Muhittin Böcek’in hem beğeni oranı hem de oy veririm diyen seçmen oranı çok düşük. Normal şartlar altında Antalya gibi seküler şehirlerde siyasi figürlerin beğeni oranları düşük olsa da parti bağlılığı, ideolojik karşıtlık (karşı blok seçilmesin düşüncesiyle) ve özellikle ‘yaşam tarzı endişesi’ seçimleri kazanma ihtimalini yükseltir. Fakat Antalya ilinde Muhittin Böcek’e oy vermem diyenlerin oy oranı yüzde 50 bandının üzerinde ve kararsız seçmenlerin tümünün oylarını alsa dahi seçimi kazanma imkanı görülmemektedir. Anketimize göre Muhittin Böcek’in en büyük dezavantajı ise, kendi partisinin seçmenleri tarafından da kabul görmüyor olmasıdır" denildi.

ANKET | CHP'li belediyeyi 2 seçmenden 1'i başarısız buluyor 4 44

"CHP'NİN OLASI BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI DAHA FAZLA DESTEK BULUYOR"

Açıklamanın devamında ise şöyle denildi:

"Kemik kitle desteği oluşturamayan bir adayın kararsız seçmenleri ikna edebilmesi de son derece zor olacaktır.

Antalya ilinde, aday ismi belirtmeden yapılan araştırmalarda (yerel seçimlerde) CHP önde olmasına rağmen Muhittin Böcek isimi sorulduğunda Cumhur ittifakının gerisine düşüyor olması Antalya’da aday değişikliği olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor. Bu yönüyle Antalya ili, Hatay ve Muğla ile benzer özellikte diyebiliriz.

Şehirde CHP’nin olası belediye başkan adayları olarak Ümit Uysal, Çetin Osman Budak, Turgay Genç ve Şükrü Sözen isimleri Muhittin Böcek’ten daha fazla destek buluyor. Muhittin Böcek’in yeniden aday olması durumunda seçime katılım oranı yüzde 79’lara kadar düşerken, aday ismi sorulmadan yapılan anketlerde seçime katılım oranlarının %89-90 aralığında olduğu görülüyor.

Muhittin Böcek’in adaylığı durumunda sandığa gelmeyeceğini beyan eden seçmenlerin büyük kısmının CHP seçmeni olması da yukarıdaki gözlemlerimizi teyit etmektedir."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums