Türkiye yargısında bir iç savaş yaşanıyor. Gündeme düşen her haber de bu savaşın cephe cephe genişlediğine işaret ediyor. Görebildiğim kadarıyla savaş

Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin AYM üyeleri hakkında suç duyurusu skandalına en sert tepkilerden biri AK Parti kurucusu ve eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'ten geldi: "Yıllar yılı, başını Vural Savaş, Sabih Kanadoğlu, Yekta Güngör Özden, Nuh Mete Yüksel ve benzerlerinin başını çektiği, vesayetçi güçlerin güdümündeki Kemalist militan yargıdan çektik. Tam vesayetler kalktı derken, bu sefer biz kendi militan yargımızı oluşturduk. Helal olsun bize!!!"

Türkiye yargısında bir iç savaş yaşanıyor. Gündeme düşen her haber de bu savaşın cephe cephe genişlediğine işaret ediyor. Görebildiğim kadarıyla savaş
9.11.2023 - 23:16
Haber Merkezi
653

Hüseyin Çelik’in sosyal medya hesabından paylaştığı tepkisi şöyle:

“Yıllar yılı, başını Vural Savaş, Sabih Kanadoğlu, Yekta Güngör Özden, Nuh Mete Yüksel ve benzerlerinin başını çektiği, vesayetçi güçlerin güdümündeki Kemalist militan yargıdan çektik. Tam vesayetler kalktı derken, bu sefer biz kendi militan yargımızı oluşturduk. Helal olsun bize!!!

Bu yargıya ve anlayışa sahip olunan ülkede, bir de kalkmış, AB’nin eleştirilerine karşı efeleniyoruz.
Aynada kendimizle yüzleşmek için vakit geldi geçiyor bile.
Cumhuriyetin 100. Yılı değil de 1000. yılı olsa ne yazar. Cumhuriyet, Cumhuriyet olmadıktan sonra yaşının ne önemi var…
Unutmayalım ki, Suriye, İran, Irak, Libya, Kuzey Kore, Çin, Rusya, Küba, Venezuella da Cumhuriyet’tir….”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • cemal karabas
  cemal karabas
  12.05.2013 09:06

  Öneriniz çok yerinde Tan Ağabey. İş sünnet işi değil artık. Farz oldu,kökünden halletmek lazım. Yeni anayasa, sözcüğü madem bu kadar alerjiye yol açıyor, kolda bacakta ,muhtelif yerde sivilce çıkartıyorsa adını değiştirelim. Huzursuz gönüller huzur bulsun. Önerinizi destekliyorum.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  12.05.2013 09:06

  Öneriniz çok yerinde Tan Ağabey. İş sünnet işi değil artık. Farz oldu,kökünden halletmek lazım. Yeni anayasa, sözcüğü madem bu kadar alerjiye yol açıyor, kolda bacakta ,muhtelif yerde sivilce çıkartıyorsa adını değiştirelim. Huzursuz gönüller huzur bulsun.

 • Hrac Madooglu
  Hrac Madooglu
  13.05.2013 10:27

  Yeni bir Anayasa da yazilsa, ismi degistirilip babayasa da olsa, zihniyet degismedikce hic bir yarari olmaz. Devlet Anayasayi hep ihlal etti bu ulkede ve etmeye de devam ediyor. "Dil, din, irk, soy, cinsiyet, siyasi gorus farki gozetmeksizin tum vatandaslar esittir" diye bir madde varken nedir 90 senedir devam eden bu kepazelik? Hatta insan Haklari Evrensel Beyannamesini de imzalamis bu devlet ki uluslararasi anlasmalar Anayasanin da ustundedir. Bir kagit parcasina birseyler yazilarak, altina birkac imza atarak olacak is degil bu.

Resmi İlanlar