Hakan Fidan ve Blinken görüşmesi başladı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Ankara’da bir araya geldi. Fidan-Blinken görüşmesinde İsrail’in bir aydır sürdürdüğü Gazze’ye yönelik abluka hakkında konuşulması bekleniyor.

Hakan Fidan ve Blinken görüşmesi başladı
6.11.2023 - 12:38
Haber Merkezi
567

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.

Dün akşam saatlerinde Türkiye’ye gelen Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı’ndaki görüşmeden önce basına görüntü verdi.

Ardından iki bakanın görüşmesi başladı.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Türkiye’ye gelmeden önce Orta Doğu turu çerçevesinde önce İsrail’in başkenti Tel Aviv’i ziyaret etmişti.

Blinken ardından Ürdün’ün başkenti Amman’da, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) dışişleri bakanlarıyla İsrail’in Gazze’ye saldırıları konusunda görüşmüştü.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, daha sonra “sürpriz” bir ziyaret gerçekleştirdiği Batı Şeria’da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir arara gelmişti.

Batı Şeria’nın ardından Kıbrıs’a giderek Güney Kıbrıs lideri Nikos Hristodulidis ile görüşen Blinken, buradan Irak’ın başkenti Bağdat’a gitmiş, Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani ile Gazze’deki gelişmeleri ele almıştı.

Blinken’ın, Ankara’nın ardından Tokyo, Seul ve Yeni Delhi’yi ziyaret etmesi bekleniyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar