Gazeteci Cengiz Erdinç gözaltına alındı

Kısa Dalga yazarı, gazeteci Cengiz Erdinç Balıkesir'de gözaltına alındı. Bilgisayarına ve telefonuna el konulan, avukatı ile görüşmesine de izin verilmeyen Erdinç Ankara'ya götürülüyor. Dün T24 yazarı Tolga Şardan gözaltına alınıp tutuklanmış, Halk TV muhabiri Dinçer Gökçe ise gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Gazeteci Cengiz Erdinç gözaltına alındı
3.11.2023 - 06:22
Haber Merkezi
114

Kısa Dalga yazarı, gazeteci Cengiz Erdinç, Balıkesir’de gözaltına alındı.

Gazeteci Fırat Fıstık’ın verdiği bilgilere göre, Erdinç Balıkesir – Ayvalık’tan Ankara’ya götürülüyor. Erdinç’in bilgisayarına ve cep telefonuna da el konulduğu bildiriliyor.

Erdinç’in avukatı ile telefonda konuşmasına da izin verilmedi.

Cengiz Erdinç’in gözaltına alınmasına tepkiler

  • Faruk Bildirici: “Bu aleni gazeteci düşmanlığı”

“Tolga Şardan’ın tutuklanması, Dinçer Gökçe’nin gözaltına alınması derken bir gözaltı daha… Bu kez de meslektaşımız Cengiz Erdinç gözaltına alınmış. Bu aleni gazeteci düşmanlığı…Hukuksuzlukları yazan gazetecilere tahammülsüzlükleri had safhada. Artık daha pervasızlar…”

  • Bahadır Özgür: “Çete değil gazeteci avı başlattılar”

“Yine yıllardır organize suç ile ilgili haberler, kitaplar yazan Gazeteci Cengiz Erdinç de gözaltına alınmış. Çete değil gazeteci avı başlattılar!”

  •  

Tolga Şardan tutuklanmış, Dinçer Gökçe ise gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı

Dün T24 yazarı Tolga Şardan gözaltına alınıp tutuklanmış, Halk TV muhabiri Dinçer Gökçe ise gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar