Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki dönemde en büyük hedefimiz sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni anayasa mesajı verdi. Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde en büyük hedefimiz, demokrasimizi darbe anayasası utancından kurtarıp Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşına yakışır sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasaya kavuşturmaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki dönemde en büyük hedefimiz sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasa
30.10.2023 - 13:18
Haber Merkezi
337

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki dönemde en büyük hedeflerinin yeni anayasa olduğunu söyledi.

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gazi Mustafa Kemal’in hayallerini gerçekleştirmiş bir kadro olarak #TürkiyeYüzyılı vizyonuyla Cumhuriyetimizin ikinci asrına girmiş bulunuyoruz” dedi.

ANAYASA MESAJI

“Cumhuriyetimizi daha nice yıllara çok daha güçlü, çok daha müreffeh, çok daha itibarlı bir şekilde taşıma azmindeyiz” diyen Erdoğan, yeni anayasa mesajı verdi:

“Önümüzdeki dönemde en büyük hedefimiz, demokrasimizi darbe anayasası utancından kurtarıp Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşına yakışır sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasaya kavuşturmaktır.”

Erdoğan, açıklamasında, “Tarihi eşsiz zaferlerle dolu büyük bir milletin evlatları olarak Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirmekte de kararlıyız” dedi.

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutladığımız bu tarihî günde bir kez daha tüm dünyaya ilan ediyoruz” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin mesut, muvaffak ve muzaffer olmasının” önüne hiçbir emperyalist güç geçemeyecektir. Yeter ki biz bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya, kardeş olmaya, hep birlikte Türkiye olmaya devam edelim. Yeter ki biz “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” diyerek ifade ettiğimiz duruşumuzdan taviz vermeyelim. Gerisi Allah’ın izniyle gelecektir.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar