“İsrail seni savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz. Bunun hazırlığı içindeyiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen "Büyük Filistin Mitingi"nde konuştu: "Ey dünya, bütün bu gerçekleri görüyorsunuz. BM Genel Sekreteri haykırıyor ama duymuyorsunuz. Sağır, kör oldunuz. Hani ben Davos’ta siz öldürmeyi iyi bilirsiniz demiştim ya bunlar öldürmeyi iyi bilenler. Dün birbirini gırtlaklıyor, Yahudileri gaz odalarında öldürüyor atom bombasıyla şehirleri haritadan siliyorlardı. Aynı zihniyet bugün Gazze’de."

“İsrail seni savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz. Bunun hazırlığı içindeyiz”
29.10.2023 - 08:25
Haber Merkezi
250

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’nda “Büyük Filistin Mitingi” düzenledi.

Mitinge, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen “Büyük Filistin Mitingi”ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan eşlik etti. Mitinge Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı. ( TCCB / Murat Çetinmühürdar – Anadolu Ajansı )

Kabaktepe: “İnsani olarak yapmamız gerekeni yapıyoruz”

Miting öncesinde konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Bizler bugün burada insani olarak yapmamız gerekeni yapıyoruz. Siyasi olarak tüm kurumlardan, aktörlerden bu çağrıları yapmalarını bekliyoruz” dedi.

<p>Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen Büyük Filistin Mitingi öncesi konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, "Bizler bugün burada insani olarak yapmamız gerekeni yapıyoruz. Siyasi olarak tüm kurumlardan, aktörlerden bu çağrıları yapmalarını bekliyoruz" dedi.</p>

Erdoğan ‘Kardan Aydınlık’ ezgisi ile sahneye geldi

Mitinge katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahneye Abdurrahim Karakoç’un şiirinden bestelenen ‘Kardan Aydınlık’ ezgisi ile çıktı.

Erdoğan, mitingde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Coğrafyamızın semalarında bayrağımızın ilelebet dalgalanması, ezanlarımızın kıyamete kadar okunması için akıl ve alın teri döken herkese şükranlarımı sunuyorum. Öyle büyük bir millet ve devletiz ki ne gücümüz ne derdimiz ne mücadelemiz sadece kendi sınırlarımızda değildir. Yarın cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılının coşkusunu yaşarken bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme haykıracağız. Tıpkı geçmişte Trakya’da, Balkanlarda, Kafkaslarda, Doğu Akdeniz kıyılarının her karışında, Orta Asya’nın, Güney Asya’nın, Afrika’nın dört bir yanında bir millet, hem de nasıl milletmişiz. Gelmişiz dünyaya; millet, milliyet öğretmişiz.”

“Netanyahu nasıl teröristse Hamas da teröristmiş. Yazıklar olsun.”

“Ufkumuzun uzandığı her yerde kalplerini ve gözlerini bize çevirmiş kardeşlerimizin derdiyle dertlendiğimiz, yardım eli uzattığımız, gerektiğinde sınırlarımızı açtığımız kardeşlerimize yaptığımız gibi Gazze için de bugün olduğu gibi kıyamdayız. Ülkemin siyasileri içerisinde Hamas’ı Netanyahu’ya bırakan talihsizler var. Netanyahu nasıl teröristse Hamas da teröristmiş. Yazıklar olsun. Hamas nedir? Hamas kimdir? Bundan bir haber olan bedhahlar, talihsizler var.”

“Onlara ülkemde oy atanlar da şu an iyi düşünmeli. Onlara oy verenlerin iyi düşünmesi lazım. Bugün burada yaşadığımızı, tarih bize yaşatmasın inşallah. Bizim ve bizden önceki kuşağın geçtiği dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimize yaşadığı acıları takip etmekle, anlatmakla geçti. Kırım’dan Karabağ’a Bosna’dan Kerkük’e Filistin’den Afganistan’a pek çok coğrafya için biz gözyaşı döktük. Ömrümüz boşuna geçmedi. Bugün birileri Gazze’yi uzakta, çok uzakta bizimle hiç alakası olmayan bir yer gibi görüyor. Hatta bunu ne yazık ki açıkça söylüyor. Halbuki bir asır önce bu millet için bu ülke için Adana neyse Gazze de oydu. Tıpkı Edirne neyse Üsküp’ün, Kırklareli neyse Selanik’in, Mardin neyse Musul’un, Gaziantep neyse Halep’in o olduğu gibi Gazze de vatan topraklarının ayrılmaz sandığımız bir parçasıydı. Nereden nereye geldik. Çanakkale Şehitliği’ne yolunuz düştüğünde ihmal etmeyin. Muhakkak gidin, mezar taşlarının üzerindeki isimlere ve şehirlere iyi bakın. Orada Balıkesirli ile Şanlıurfalının olduğu gibi Gazzeli ile Üsküplünün yan yana yattığını göreceksiniz.”

“Çanakkale şehitleri listesinde Gazze verdiği şehitlerle bugün sınırlarımızın içindeki şehirlerin çoğunun üstünde yer alıyor. Bizi kanımız kadar, canımız kadar, sevdamız kadar kendimizden olan tüm bu topraklardan ne yazık ki ayırdılar. Sadece fiziki olarak ayırmakla kalmadılar. Zihnimizden ve kalbimizden sökmek için de her türlü fırıldağı çevirdiler. Milyonlarca insanımızın hayatını kaybettiği, milyonlarcasının evlerini bırakıp Anadolu’ya sığınmak zorunda kaldığı kara günlerden aldığımız dersleri asla unutmamalıyız. Gazze’deki Filistinli kardeşlerimize destek için şu muhteşem toplantıda bir daha asla yeni Gazze’ler ortaya çıkmasına izin vermeme azmiyle ayrılmalıyız.”

“Hamas terör örgütü değildir dedim. Bundan İsrail çok rahatsız oldu.”

“Türkiye tarihiyle coğrafyasıyla medeniyetiyle büyük bir devlettir. Aynı zamanda Türkiye büyük projelerin hedefinde bir ülkedir. Ülkemizin güneyinde, kuzeyinde, doğusunda, batısında ve hatta bunların ötesinde yaşanan hiçbir hadisenin çıkan hiçbir krizin kurulan hiçbir ittifakın Türkiye üzerine oynanan oyunlardan bağımsız olmadığını bilin. Hamas terör örgütü değildir dedim. Bundan İsrail çok rahatsız oldu.”

“Sultan Abdülhamit oralarla az mı haşır neşir oldu? İsrailli yöneticilerin en üst seviyede dile getirdiği kavramların altını kazıyın. Hepsinin içinden ülkemiz topraklarını da kapsayan bir ihanet haritası çıkar. 1947’de Gazze, Filistin buralar neydi? Bugün ne? Sen buralara nasıl geldin? Nasıl girdin? Sen bir işgalcisin. Sen bir örgütsün. Dolayısıyla Türk milleti bunu biliyor. Batı sana borçlu ama Türkiye’nin sana borcu yok. Onun için bu kadar rahat konuşuyoruz. Türkiye sana borçlu olmadığı için Erdoğan böyle konuşuyor. Ne yazık ki, Batı’nın her ülkesi sana borçlu. Seni ziyarete geliyorlar. Ziyarete gelerek senden adeta af diliyorlar. Bizim böyle bir derdimiz yok. Biz mazlumlardan yanayız. Biz zulüm karşısında her zaman mazlumun yanında yer almış bir milletiz. Karşımızda Kudüs işgal edildiğinde bu kutlu beldenin fatihlerinden Sultan Selahaddin’in türbesine gidip bin yıllık kinlerini kusanların siyaseti var. Karşımızda İstanbul’un işgali sırasında, 1453’teki fethin rövanşı edasıyla hareket edenlerin kursaklarında kalan hevesleri var. O çapulculara bu ülkeyi vermeyiz. Karşımızda Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Ermenileri; Ege, Marmara ve Karadeniz’de Rumları kışkırtıp milletimiz yok etmeye kalkanların modern versiyonları var.”

“Ukrayna savaşında timsah gözyaşı dökenler Gazze’de binlerce çocuğun ölümünü seyrediyor”

“Dün Ukrayna-Rusya savaşında timsah gözyaşı dökenler Gazze’de binlerce çocuğun ölümünü seyrediyor. Gazze’de ölen bu yavrular için neden sesiniz çıkmıyor. Ey batı, size sesleniyorum. Siz yeniden bir hilal-haçlı mücadelesi mi estirmek istiyorsunuz? Böyle bir gayretini içindeyseniz biliniz ki bu millet ölmedi. Aynı kararlılıkla Libya’da, Karabağ’da neyse bilin ki Orta Doğu’da da oyuz.”

“Bu çifte standardı PKK’nın, DEAŞ’ın FETÖ’nün saldırılarında karşılaştığımızda defalarca yaşadık. son on yıldır terörle mücadele adına ne yaptıysak, hangi başarıyı kazandıysak bunlara rağmen gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra da bir gece ansızın gelebiliriz şiarıyla.”

“Herkes biliyor ki İsrail bölgede sadece günü geldiğinde feda edilecek bir piyon. Daha düne kadar uğradıkları mezalim üzerinden dünyayı ayağa kaldıranların bugün sergiledikleri sınırsız zalimliği başka türlü izah etmek mümkün değildir. Bölgede oynanan oyunun asıl sahipleri İsrail yönetiminin şımarıklıklarına kol kanat gerenlerdir. Çünkü İsrail onlara rağmen adım atamaz. Atmaya kalksa bile üç gün dayanamaz, çöker. Batı kendi elini kirletmeden kimi zaman parayla satın alarak kimi zaman fitneyle birbirine düşürerek kimi zaman İsrail örneğinde olduğu gibi suçlarının üstünü örterek araç kullanmayı, alet kullanmayı sever. Biz bunları iyi tanırız. Hiçbir oyunun sonsuza kadar sürmeyeceği gibi Batı’nın bu sinsi ve kirli taktiği de artık deşifre olmuştur. Bunu en iyi biz biliyoruz. Biz, ırak ve Suriye’nin kuzeyinde karşımıza çıkartılan ciğeri beş para etmez teröristlerin gerisinde kimlerin olduğunu gayet iyi biliyoruz. PKK, YPG’nin, FETÖ’nün arkasında kimler var? İsrail de var. Paraysa para, silahsa silah. Bunlar veriyorlar. Biz biliriz ama benim milletim de bunları gayet iyi bilmeli. Biz avrupa ve Amerika yönetimlerinin kulislerinde ülkemiz aleyhinde çevrilen dolapları gayet iyi biliyoruz. Biz, lafa gelince liberal, özgürlükçü, serbest piyasacı insan hakları savunucusu kurum ve kimlerin gerçekte hangi gayelerle ülkemizin ayağına çelme taktığını gayet iyi biliyoruz. Şimdi aynı hakikatlere Gazze’de şahit oluyoruz.”

“İsrail 22 gündür savaş suçu işliyor”

“İsrail açıkça savaş suçu işliyor. İsrail seni savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz. Bunun hazırlığı içindeyiz. Çalışmasını yapıyoruz ve savaş suçlusu olarak İsrail’i dünyaya tanıtacağız. Batılı liderler bırakın buna tepki göstermeyi, İsrail’e ateşkes çağrısı bile yapmıyor. ne kadar çocuk, kadın, yaşlı ölmesi lazım ki siz ateşkesi ilan edin? bu son tavrıyla Batının günah defteri, boyunu fersah fersah açmıştır. her ülkenin kendini savunma hakkı var mı? Tamam ama adalet nerede? Gazze’de savunma değil katliam yürütülmektedir.”

“Ey dünya, bütün bu gerçekleri görüyorsunuz. BM Genel Sekreteri haykırıyor ama duymuyorsunuz. Sağır, kör oldunuz. Hani ben Davos’ta siz öldürmeyi iyi bilirsiniz demiştim ya bunlar öldürmeyi iyi bilenler. Dün birbirini gırtlaklıyor, Yahudileri gaz odalarında öldürüyor atom bombasıyla şehirleri haritadan siliyorlardı. Aynı zihniyet bugün Gazze’de.”

“Ayakta kalan her türlü bina bu barbarlığın hedefidir. kesintisiz süren bombardımanlarda 30 bin bina 200 bini aşkın konut yerle yeksan oldu. Neredeyse hiçbir Gazzelinin başını sokacak evi, işini yürütecek dükkanı kalmadı. elektrik, su, kanalizasyon altyapısı zaten tümüyle imha edildi. dışarıdan yardım getirilmesine izin verilmediği için elektrikten gıdaya sağlık ve temizlik malzemesine kadar tüm insani ihtiyaçlar karşılanamaz hale geldi. dün geceden beri yapılanlar ise tam anlamıyla bir cinnet halidir. Tüm bu vahim tabloya rağmen Gazze halkının sergilediği vakur, kararlı ve inançlı duruş tarihe şanlı bir direniş destanı olarak yazılacaktır.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar