Cezası onanan Mine Özerden'den mektup: 'Her kesimden düşünen insanların beni sahiplenmesini dilerim

Yargıtay'ın Gezi davasında aldığı 18 yıl hapis cezasını onadığı isimlerden Mine Özerden, Bakırköy Cezaevi'nden gönderdiği mesajında, her kesimden, her yaştan, düşünen ve bir arada durma derdi olan insanlara seslendi.

Cezası onanan Mine Özerden'den mektup: 'Her kesimden düşünen insanların beni sahiplenmesini dilerim
29.09.2023 - 20:04
Haber Merkezi
517

Gezi davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve bu cezası dünkü Yargıtay kararıyla onanan hak savunucularından Mine Özerden, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan bir mesaj gönderdi.

Yargıtay’ın kararının ardından dün cezaevinden çıkan Mücella Yapıcı ve Hakan Altınay’ın tahliyelerinden mutluluk duyduklarını söyleyen Özerden, davada kanıtlanabilir bir delil olmadığını belirtti.

Kararın Yargıtay’dan döneceğini düşündüklerini ancak sonucun bekledikleri gibi gerçekleşmediğini söyleyen, "Beni sadece bir kesimin sahiplenmesini istemem" diyerek, şunları yazdı:

“Sevgili Mücella ve Sevgili Hakan’ın tahliyelerine çok sevindik elbette. Onların sevinememesini anlıyor ve ardındaki aklı ve yüreği çok seviyoruz.

'BU ALENİ YANLIŞTAN DÖNÜLÜR SANDIK AMA OLMADI'

Giderek dozu artan karmakarışık uygulamalar nedeniyle hukuk insanlarının artık temel hukuk ilkelerini yorumlayamaz ve rasyonel öngörülerde bulunamaz hale geldiği bir zamana denk geldik.

19/02/2020 tarihinde beraat ettiğimiz dava tamamen aynı iddialarla herhangi bir kanıtlanabilir delil olmaksızın (“olmayan şeyler kanıtlanamaz”) tekrar açıldı. Bu aleni yanlıştan ilk derece mahkemesi döner sandık, olmadı; istinaf döner sandık, o da olmadı. Artık Yargıtay bu hatayı yapmaz diye düşünüyorduk. Ne yazık ki o da olmadı. Kendi adıma çok şaşkınım.

Aidiyet ve sahiplenme duygusu zayıf olan biri olarak, beni sadece bir kesimin sahiplenmesini istemem. Her kesimden, her yaştan, düşünen ve bir arada durma derdi olan insanların, temel değerler ölçüsünde beni sahiplenmesini dilerim.

Mine Özerden (Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu)" (ARTI GERÇEK)


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Sefer TAŞHAN
  Sefer TAŞHAN
  10.05.2013 10:38

  Düzcede bırak 4 katı 10 katlı yapılarda yapılır. Önemli olan binaların deprem yönetmeliğine göre uygun yapılması. Şunu unutmayın ki "Deprem öldürmez, bina öldürür."

 • Tansel Üçüncüoğlu
  Tansel Üçüncüoğlu
  10.05.2013 18:51

  Japonyada, Los Angelesta bizdeki kat yasağını duysalar gülmekten yere yatarlar. Oralarda fay hattında ama gökdelenleri dikiyorlar ve kimsenin burnu kanamıyor. Biz kafamız basmadığı şeylere yasak getirtiyoruz. Binayı çelik yaparsın istediğin katı da çıkarsın.

Resmi İlanlar