Zamlara karşı oturma eylemi yapan işçi gözaltında

İstanbul Sütlüce'deki parkta üç dövizle sessiz oturma eylemi yapan tekstil işçisi Nurettin Koç, "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na Muhalefet" gerekçesiyle gözaltına alındı. Koç'un dövizleri, iktidarın ekonomi politikalarını sorguluyordu.

Zamlara karşı oturma eylemi yapan işçi gözaltında
6.08.2023 - 20:10
Haber Merkezi
225

AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın yakınlarındaki parkta, iktidarın ekonomi politikalarına karşı bir süredir tek başına eylem yapan Nurettin Koç gözaltına alındı. Koç'un bu sabah gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü belirtildi.

Tekstil işçisi olan Nurettin Koç, bir süredir Beyoğlu'nun Sütlüce mahallesinde bulunan parktaki bir bankta "Zam Zamdır, Güncelleme Değildir", "İç Güçler Sebep, Enflasyon Sonuçtur", "Kamuda Tasarruf Ne Zaman?" yazılı üç döviz ile sessiz eylem yapıyordu.

Serbestiyet sitesinin haberine göre Koç bu sabah, "2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na Muhalefet" suçlamasıyla gözaltına alındı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar