Mehmet Karaca son yolculuğuna uğurlandı

Tarihsel TKP ve TBKP Merkez komite üyesi Eski Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri, Maden İş Genel Başkanı Mehmet Karaca'nın cenazesi, Beşiktaş'taki DİSK binası önünde sevenleri tarafından düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Mehmet Karaca son yolculuğuna uğurlandı
29.01.2023 - 12:06
Güncelleme 29.01.2023 - 12:25
Haber Merkezi
1089

İşçi lideri, tarihsel TKP MK üyesi Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Mehmet Karaca'nın cenazesi, Beşiktaş'taki DİSK binası önünde sevenleri tarafından düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Uzun süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede 78 yaşında hayatını kaybeden eski DİSK Genel Sekreteri ve eski Maden-İş Genel Başkanı Mehmet Karaca için Beşiktaş'taki DİSK binası önünde tören düzenlendi.

Yakınları ve sevenleri törende, bir dakikalık saygı duruşunun ardından Karaca'nın tabutunun üzerine karanfil bıraktı.

Tarihsel TKP Genel Sekreteri Nabi Yağcı ( Haydar Kutlu) başta olmak üzere çok sayıda yoldaşı Karaca’yı son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, törende yaptığı konuşmada bugün Mehmet Karaca'yı sonsuzluğa uğurlamak için bir araya geldiklerini dile getirdi.

Karaca'nın, DİSK tarihinin, mücadelesinin çok önemli köşe taşlarından biri olduğunu ifade eden Çerkezoğlu, "DİSK'in örgütlenmesinde ve mücadelesinde en kritik dönemlerde çok önemli görevleri üstlenmiş, bu görevlerini gözünü budaktan sakınmadan hayata geçirmiş birisi. Sendikal mücadelenin her alanında her aşamasında görev almış birisi." Dedi.

Törende duygulu anlar yaşayan Mehmet Karaca'nın oğlu Kayhan Karaca, katılımcılara teşekkür ederek, mücadeleyi, yurtseverliği ve evrenselliği babasından öğrendiğini söyledi.

Törenin ardından Mehmet Karaca'nın cenazesi memleketi Bolu'nun Göynük ilçesine uğurlandı.


Editör: N. Cingirt