Adana'daki sel felaketi böyle görüntülendi

Adana’nın Kozan ilçesinde öğleden sonra başlayan şiddetli yağış, sel ve su baskınlarına neden oldu. Selde 3 araç kullanılamaz hale gelirken, mahsur kalan bir kişi kepçeyle kurtarıldı.

Adana'daki sel felaketi böyle görüntülendi
14.06.2022 - 05:44
Haber Merkezi
676
Adana'daki sel felaketi böyle görüntülendi

Kozan llçesinde ve çevre ilçelerde saat 14.00 sıralarında başlayan yağış, kısa sürede şiddetini artırdı. Yağışla bazı cadde ve sokaklarda taşkınlar yaşandı.

adanada-sel-araclar-kullanilamaz-hale-geldi-ek-fotograflar-9596-dhaphoto1.jpgAlparslan Türkeş Bulvarı’nda su birikintileri nedeniyle araçlar ilerlemekte zorlanınca trafik zaman zaman durma noktasına geldi.

adanada-sel-araclar-kullanilamaz-hale-geldi-ek-fotograflar-9596-dhaphoto4.jpgYağmura hazırlıksız yakalananlar ise ıslanmaktan kurtulamadı.

adanada-sel-araclar-kullanilamaz-hale-geldi-ek-fotograflar-9596-dhaphoto2.jpg

Yağış Adana'nın çevre ilçelerinde de etkisini gösterdi. Kozan ilçesindeki Dağılcak mesire alanında Öksüz Deresi taştı, su baskını meydana geldi. Masa ve sandalyelerin selde sürüklendiği anlar, cep telefonuyla görüntülendi.

adanada-sel-araclar-kullanilamaz-hale-geldi-7033-dhaphoto7.jpg

Araçlar kullanılamaz hale geldi

Düzağaç Mahallesi'nde ise 3 otomobil, selde sürüklendi. Otomobiller kullanılamaz hale gelirken, selde mahsur kalan bir vatandaş ise kepçeyle kurtarıldı.

adanada-sel-araclar-kullanilamaz-hale-geldi-7033-dhaphoto5.jpgYarım saatlik yağışın ardından bölgede zarar gören araçların hasar tespit çalışmaları sürüyor.

adanada-sel-araclar-kullanilamaz-hale-geldi-7033-dhaphoto1.jpg


Editör: N. Cingirt