Sedef Kabaş'tan Adalet Bakanı Gül hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş, kendisi hakkında tweet atan Adalet Bakanı Gül hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sedef Kabaş'tan Adalet Bakanı Gül hakkında suç duyurusu
28.01.2022 - 10:15
Kaynak: Haber Merkezi
2338

Katıldığı bir televizyon programda yaptığı konuşmalar nedeniyle cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş, kendisi hakkında tweet atan ve bu tweeti 'yargıya müdahale' olarak yorumlanan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Erdoğan hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle hedef gösterilen gazeteci Sedef Kabaş tutuklanmadan önce, “Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan, edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır” ifadelerini kullanmış, Gül'ün açıklamaları 'yargıya müdahale' olarak değerlendirilmişti.

Avukat Uğur Poyraz, ‘cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla cezaevinde bulunan müvekkili gazeteci Sedef Kabaş için Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

"BAKALIM SAVCILIK NE YAPACAK?"

Poyraz, Twitter hesabından konuya ilişkin şunları yazdı: “Herkes konuşsa bile susması gereken Adalet Bakanı konuşunca Sedef Kabaş’ın özgürlüğü haksız ve hukuksuz kararlarla elinden alındı. Bugün müvekkilem adına Abdulhamit Gül hakkında İstanbul C. Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Bakalım savcılık ne yapacak?”


Editör: N. Cingirt
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums