Ev hapsi verilen Youtuber Koyuncu: Mücahit Birinci paylaşımı nedeniyle alındık

Gözaltına alınan Youtuberlar'dan “Sade Vatandaş” isimli kanalın sahibi Mehmet Koyuncu, gözaltına alınma sebebinin AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci’yle ilgili paylaşımları olduğunu söyledi.

Ev hapsi verilen Youtuber Koyuncu: Mücahit Birinci paylaşımı nedeniyle alındık
14.12.2021 - 06:26
Haber Merkezi
5702

Sokak röportajları yapan İlave TV’nin sahibi Arif Kocabıyık, Kendine Muhabir’in sahibi Hasan Köksoy, Sade Vatandaş’ın sahibi Mehmet Koyuncu ve Turan Kural’ın gözaltına alınmıştı.

EV HAPSİ CEZASI

İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ömer Faruk Dağ, Kocabıyık, Köksoy ve Kural’a ev hapsi verilerek yurt dışı çıkış yasağı konulduğunu duyurdu.

Gözaltına alınan Youtuberlar’dan Mehmet Koyuncu, süreci anlattı ve YouTube üzerinden takipçilerini bilgilendirmek için canlı yayın yaptı.

‘YAPTIĞI AHLAKSIZLIĞI ORTAYA ÇIKARIYORUZ’

Gözaltına alınmasının sokak röportajı ile ilgili olmadığını, Mücahit Birinci ile ilgili paylaşımları nedeniyle gözaltına alındığını belirten Koyuncu, süreç ile ilgili şunları söyledi:

“Mücahit Bey’in, ‘Bunlar örgütlü, Antalya’da ofiste buluşuyorlar gibi’ söylemleri var. Bir örgüt bağı kurmak istiyor kendisi. Bizler sokakta tanışmış gazetecileriz. Bizim dışımızda isimler var, Cemal Enginyurt da isimlerden birisi. Onlar için süreç başlamış değil, ilk önce bizim üzerimizden süreç başladı. Ortadaki karar, hukuki anlamda mantığı olan bir karar değil. Çünkü kişinin gizliliği ile ilgili yapılmış bir soruşturmanın şafak operasyonu ile yapılmış olması görülmüş bir şey değil.”

DURUMU DOĞRULADI

“ Mücahit Birinci, bu görsellerin kendisine ait olmadığını iddia etti, daha sonrasında ise ‘Bu görseller bana ait ama bunları kim yayınladı’ diyerek aslında bu durumu doğruluyor. Biz zaten gazeteci olarak, sosyal medyada yayılmış bir şeyi, özellikle de topluma ahlak dersleri veren, din tüccarlığı yaparak insanlara din satmayı marifet edinmiş bir yöneticiye, yaptığı yanlışı gözler önüne seriyoruz.”

GAZETECİLİK FAALİYETİ

“ Topluma mal olmuş bir kişinin, topluma ahlak dersi verirken kendi yaptığı ahlaksızlığı ortaya çıkartıyoruz. Bu bir gazetecilik faaliyetidir. Gazetecilik faaliyetine şafak baskını yapıp yargılayabiliyorlar. Sokak röportajı ile ilgili bir durumdan yargılanmıyoruz, ancak yargılanmamızın sonucu sokak röportajlarımızı etkiliyor. Ev hapsi sokak röportajlarımızı etkiliyor, ancak biz zaten işimizi sosyal medyadan yapıyoruz. Bizi eve de kapatsan, bizi suçladığın konuda bir problemin varsa bunu evden de yapabiliriz. Burada yaptığımız iş cezalandırılıyor.”

HAKAN KÖKSOY’UN EŞİ TUĞBA KÖKSOY: SEBEBİ MÜCAHİT BİRİNCİ

Kendine Muhabir’in sahibi Köksoy’un eşi Tuğba Köksoy da YouTube üzerinden yaptığı canlı yayında, eşinin şafak operasyonu ile gözaltına alındığını belirtti ve “Sebebi Mücahit Birinci ile alakalı. Benim telefonum, eşimin telefonu, her şeyi aldılar. Eski, kırık, çalışmayan telefonları bile aldılar” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (10)

 • muhittin
  muhittin
  2.04.2013 19:33

  adalete güvenmek lazım.

 • Parayı basan zurnayı öttürür
  Parayı basan zurnayı öttürür
  2.04.2013 10:25

  Aşağıda biri yazmış, ben de paralel düşünüyorum. Ama esas mesela paradır. Parayı basan işini yaptırır, ne adalet kalır ne divan. Din iman, toz duman oluverir. Kolay değil menfaat karşısında dimdik durabilmek şu devirde. Kaşık işini görür bence de. Yalnız Nevzat beyin gayreti pas edilecek cinsten değil, tebrik ediyorum dirayetli duruşunu. Yine de havada su dövüyoruz gibime geliyor. "Padişahım" kaşıktan farklı değil kanımca...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  2.04.2013 08:34

  Adliyenin kararlarına saygı göstermek lazım ama bu karar saygı gösterilebilecek bir karar değil.

 • HERKESE ADALET
  HERKESE ADALET
  2.04.2013 00:12

  MANŞET İNTERNET STESİNDEN BİR CUMARTESİ KALDIRILAN DUBAİ GEZİSİ HABERİ SANSÜRMÜ TEKZİP Mİ.GAZETECİLİK MESLEK İLKELERİ TARAFSIZLIK BASIN ÖZGÜRLÜĞÜMÜ BİRİ AÇIKLASIN

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  1.04.2013 17:12

  29 Mart 2013, basın tarihi için Düzcenin Kara Cumasıdır

 • Halk duyarsız, bişeycikler olmaz
  Halk duyarsız, bişeycikler olmaz
  1.04.2013 09:36

  Kaşıkzade, gaşşıkla değel kepçe kepçe götürmeye devam etçek, görceeniz. Hiiiiç bişeycikleee oomeyceeek! Halk duyarsız oolum halk duyarsııııııız! Halk dediğin nedir lee? Çalana afferin deeyo, gapana pıtavo çekiyo oolum. Kimi kime şikayet ediyonuz lee?

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  31.03.2013 23:47

  Gün gelir, gün gelir zorbalar kalmaz gider... Gün gelir, Düzce Kaşıkoğluna da kalmaz gider

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  31.03.2013 22:48

  NE ZAMANA KADAR BASINI SANSÜRLEYECEKSİNİZ BİRGÜN SİZİNDE İHTİYACINIZ OLACAK ÖZGÜR BASINA... KESER DÖNER SAP DÖNER...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  31.03.2013 22:46

  sansür de yaptırsan, gazeteyi de tehdit etsen paçanı kurtaramayacaksın Kaşıkoğlu

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  31.03.2013 22:32

  Özgür basın susturulamaz

Resmi İlanlar