MSBden 103 emekli amirale tepki

MSBden 103 emekli amirale tepki
4.04.2021 - 13:17
1039

 Millî Savunma Bakanlığı'ndan 103 emekli amiralin ortak bildirisine ilişkin olarak, 'Bağımsız Türk yargısının gereğini yapacaktır' dedi.

Milli Savunma Bakanlığı, 103 emekli amiralin yayımladığı bildiriye tepki gösterdi.

MSB’den yapılan 8 maddelik açıklamada "Böyle bir bildiri yayınlamanın demokrasimize zarar vermekten, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemekten ve düşmanlarımızı sevindirmekten başka bir işe yaramayacağı açıktır. Bağımsız Türk yargısının gereğini yapacağına inancımız tamdır." denildi. 

NE OLMUŞTU?

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un "Bir Cumhurbaşkanı Montrö'yü de feshedebilir mi?" sorusuna "Teknik olarak evet" yanıtını vermesi tartışmayı başlatmıştı.

Şentop, söz konusu TV programında herhangi bir sözleşme ismi zikretmediği görüşünü dile getirirken “Ortalama zeka seviyesini düşünerek konuşuyoruz. Bunun altında olanlar için benim yapabileceğim bir şey yok” demişti.

Şentop’un açıklamaları tartışılmaya devam ederken 103 emekli amiral, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un ifadeleriyle başlayan tartışmalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın "takke ve cübbe" giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin ortak bir bildiri yayımlamıştı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Onur Dinçer
  Onur Dinçer
  28.02.2013 22:35

  "Besmelesiz kesilen her et haramdır" diye fetva veren yorumcu, kafana göre haram uydurmak İslamda dinden çıkma sebebidir. İslamda besmelesiz kesilen et haramdır diye bir hüküm yoktur. Madem besmelesiz kesilen et haram, peki o zaman neden Müslüman ilahiyatçılar ve din adamları gayri-Müslimlerin kestiği etlerin çoğunun helal olduğunu söylüyor? Sen onlardan daha mı iyi biliyorsun?

 • Emre ÖZÇELİK
  Emre ÖZÇELİK
  28.02.2013 16:16

  Kesin Öyledir Siz sakarya OSB nin yan tarafında yarış atı yetiştiriyosunuz ovakit ben yanlış görmüşümdür onlar kesimlik değildir ...

 • Esnafı kontrol edemezsiniz
  Esnafı kontrol edemezsiniz
  28.02.2013 14:44

  Esnaf acımadan cahil halka ucuz et vermek için, para kazanmak için her türlü eti satar. Kontrole demezsin. Esnaf para kazanırken inancını koruyamaz. Önemli olan halktır. Halka bu bilinci yerleştirmek lazım gelir. Hem sadece eşek eti değil, besmelesiz kesilen her et haramdır, çünkü burası müslüman bir toplum, besmele şarttır. Keserken besmeleyi hatırlamayacak kadar kopuk birsürü kasap var piyasada. Hele düzcede..

Resmi İlanlar