Bahçeliden dikkat çeken Boğaziçi açıklaması: Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor

Bahçeliden dikkat çeken Boğaziçi açıklaması: Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor
3.02.2021 - 17:38
759

 MHP lideri Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör protestolarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Boğaziçi Üniversitesi’nde Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor. Bu işin şakası yoktur. Ağırlaşan meselenin hafife alınacak tarafı yoktur." ifadelerini kullandı.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi'ne  Prof. Dr. Melih Bulu'yu atamasının ardından başlayan ve daha sonra büyüyen protestolara sert tepki gösterdi. Protestocuların öğrencilikle alakasının olmadığını belirten Bahçeli, "Çocuk veya öğrenci dedikleri vandaldır, barbardır, gözlerini kan ve nefret bürümüştür." açıklamasını yer verdi.

Melih Bulu'nun asla istifa etmemesi gerektiğini belirten Bahçeli, görevi kabul etmeyen akademisyenlerin Boğaziçi Üniversitesi'nden uzaklaştırılması gerektiğini savundu.

 

Boğaziçi Üniversitesi’nde Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor. Bununla birlikte sabır ve tahammül kapasitesi test ediliyor. Üç beş şuursuz öğrenciyi paravan yapan terör örgütü mensupları ateşe körükle gidiyor. Eşkıyalar Boğaziçi’ne tutunarak ülkemize meydan okuyor.

"BU İŞİN ŞAKASI YOKTUR"

Öğrenci başka terörist başkadır. Aynısı Boğaziçi Üniversitesi’nde olduğu gibi, bu ikisi birbirine karışırsa, yani teröristler öğrenci kisvesine ve kimliğine bürünürse ne huzur ne de sükûnet kalacaktır. Bu işin şakası yoktur. Ağırlaşan meselenin hafife alınacak tarafı yoktur.

Aydınım diye geçinen zavallılar, sivil toplum kuruluş hüviyeti taşıyan fırsatçılar, demokrasi ve hukuk sınırları içinde siyaset yaptığını zanneden gafiller tarihi yanlıştadır. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylara destek vermek geldiğimiz bu aşamada teröre destek vermektir.

En son vuku bulan olaylarda 108 kişi emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alınmıştır. Bunlardan 101 kişinin söz konusu üniversiteyle ne bağı ne de bağlantısı vardır. Üstelik 79’u da DHKP-C ve TKP-ML örgüt üyesidir. Ne zamandır teröristler öğrenci olmuştur?

CHP Genel Başkanı, gözaltına alınan yasa dışı örgüt üyelerine “Çocuklarımız, öğrencilerimiz ve Türkiye’nin evlatları” diyor. Kılıçdaroğlu ya aklını peynir ekmekle yemiş ya da iradesini ve siyasetini terör örgütlerine rehin bırakmıştır.

Türkiye’nin böyle evlatları yoktur. Çocuk veya öğrenci dedikleri vandaldır, barbardır, gözlerini kan ve nefret bürümüştür. Bu tip bayağı senaryoları çok gördük. Şiddet sahnelerini geçmişte çok yaşadık. Hiç kimse heveslenmesin, Türkiye terör diline teslim olmayacaktır.

Sırtlarını ajanlara, zalimlere ve karanlık çevrelere dayamış olanlar evlat değil başı ezilmesi gereken zehirli yılanlardır. Yasa dışı eylemleri diğer üniversitelere teşmil etmek için kuyruğa girenler bunun bedelini acıklı şekilde ödemelidir.

"REKTÖR ASLA İSTİFA ETMEMELİDİR"

Boğaziçi Rektörü kayyım değil, meşru ve hukuki tasarrufla atanmış bilim insanımızdır. Sayın Rektör asla istifa etmemelidir. Eğer aksi olursa üniversiteler tümden yönetilemez hale gelecektir. Rektörlük binasını ablukaya almaya, Rektör odasını basmaya teşebbüs suçtur.

 

"GÖREVİ KABUL ETMEYENLER ÜNİVERSİTEDEN UZAKLAŞTIRILMALIDIR"

 Rektörümüz, öğretim üyeleri arasından başta Rektör Yardımcılığı olmak üzere münhal bulunan görevlere lazım gelen atamaları süratle yapmalıdır. Kabul etmeyen, yazılı talimata uymayanlar derhal üniversiteden uzaklaştırılmalıdır. Nitekim taviz verilirse sonuç vahim olacaktır.

Devletimizin yanındayız. Hükümetimizin arkasındayız. Kahraman polisimizin destekçisiyiz. Öğrenci ile teröristi tefrik edecek hem tecrübeye hem de ferasete sahibiz. Türkiye düşmanlarının maşalığına talip olanlar adaletin kızgın korunda erimeye terk edilmelidir.

"BOĞAZİÇİ’NDEN BİR GEZİ ÇIKAMAYACAKTIR"

Toplumsal barış ve huzur ortamımızı iç ve dış ayakları olan bir proje kapsamında bozmak için çalışanlara ne devletimiz ne de milletimiz müsaade edecektir. Herkes aklını başına alsın. Boğaziçi’nden bir Gezi veya 6-8 Ekim olayları ya da 15 Temmuz’un bir türevi çıkamayacaktır.

1970’li yılların başında “Boykot da bir işgal de bir” diyen meşhur devlet ve siyaset adamı hala hafıza kayıtlarımızda mahfuzdur. Sonrasında ise nelerin yaşandığı, nasıl bir felaket tablosunun ortaya çıktığı unutulmamıştır. Türkiye geriye sarmayacak, eskiye dönmeyecektir.

Üniversiteler terörün değil bilimin yuvasıdır. Böyle de kalacaktır.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Emre AYVAZ
  Emre AYVAZ
  21.05.2013 20:17

  Valla söylenicek o kdar çok şey varki ama işin detayını öğrenmek kitabın dış yüzünden değilde kitabı bi zahmet açıpta içini okuyun tamam mı arkadaşlar ben kimin ne mal olduğunu gayet iyi biliyorum ve isimde kullanmak istemiyorum ama ben her zaman haklıyken haksız duruma düşenin ve şuanda haksızlıktan ceza çekenin tarafındayım umarım ne dediğimi anlamışsınızdır ve altını çizerek söylüyorum KİMSEDE YANLIZ DEĞİLDİR bunuda bilin ummadık taş baş yarar böyle hepinize iyi günler

 • fahriye keleş
  fahriye keleş
  28.02.2013 16:26

  sen kimsinde bunları yazıyosun anlayıp dinlemedenseni mahkemeye vericez ğorüşürüz

 • fahriye keleş
  fahriye keleş
  28.02.2013 16:20

  sen nasılbr haber yaziyosunbu terbiyesizlik sizi dava edicez

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  28.02.2013 19:25

  Siz daha neyin ne olduğunu doğru düzgün anlamadan araştırma yapmadan nasıl haber yapıyosunuz. bu ne biçim gazeteciliktir. Aydoğan keleş muskayı kendine yaptırmadı ve başkasının hakkını savunurken bu hale geldi insanları karalayacak şekilde haber yapıyosunuz sırf haber yazmak için yalan yanlış şeyler yazıp yoğun bakımda ölümle pençeleşen adamı rezil ediyosunuz. arıştırmalarınız düzgün yapıp öyle haber yapın aksi taktirde sizi dava edicez...

Resmi İlanlar