Ataması yapılan ilçe milli eğitim müdürlerini açıklayan AK Parti Kayseri İl Başkanı: Vali, cumhurbaş

Ataması yapılan ilçe milli eğitim müdürlerini açıklayan AK Parti Kayseri İl Başkanı: Vali, cumhurbaş
28.01.2021 - 13:53
400
0

 AKP Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'nun, ataması yapılan ilçe milli eğitim müdürlerini parti binasında ağırladıktan sonra sosyal medyadan açıklaması üzerine başlayan "AKP il başkanı validen üstün mü?" tartışması sürüyor. Söz konusu duruma ilişkin konuşan Başkan Çopuroğlu, “İl müdürlerini atamak bizim haddimize değil ama bizim ellerimizde armut toplamıyor” ifadesini kullandı.

Çoğğuroğlu, “Vali, cumhurbaşkanımızın Kayseri’deki temsilcisi, biz de genel başkanımızın Kayseri’deki temsilcisiyiz. Cumhurbaşkanı ve genel başkanımız aynı kişi olunca ikimiz de temsilciyiz” diye konuştu.

AKP Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok Kayseri'nin yerel televizyon kanalı Kent Türk Tv’de katıldıkları programda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin AKP İl Şaban Çopuroğlu'nun geçen günlerde kentte görevli müdürleri parti binasında ağırlaması ve ilçe milli eğitim müdürlerinin atamasını sosyal medya hesabından duyurmasını hatırlatması üzerine, Çopuroğlu şunları söyledi:

“Herkes haddini bilecek. Memleketin valisi var. Vali bey bu şehirde cumhurbaşkanının temsilcisi. Biz siyasi iradeyiz. Vatandaşlarımız il müdürlükleri yönünde bir sıkıntı yaşarlarsa biz iktidarda olduğumuz için bize de kızmış oluyor. İl müdürlerini atamak bizim haddimize değil ama bizim ellerimizde armut toplamıyor.

O bahsedilen il müdürlerini sosyal medya hesaplarından paylaştık ve paylaşırken kendilerine de sorduk. Çünkü fotoğraf paylaşılacak, müsaade almadan paylaşırsak kanuna aykırı. O il müdürleri arasında randevu alıp gelen de var. Eğer bir il müdürü hakkında vatandaşların birden fazla şikâyeti varsa uygun üslupla genel merkezimize bildiriyoruz.”

“İkimizde temsilciyiz”

Sosyal medya hesabından ilçe milli eğitim müdürlüklerine ataması yapılan isimleri duyurmasının ardından ‘AKP İl Başkanı Validen üstün mü?’ tartışmalarına da değinen Çopuroğlu şöyle konuştu:

“Valilik konumu farklı bizim konumumuz farklı.  Vali Cumhurbaşkanımızın Kayseri'deki temsilcisi. Biz de Genel Başkanımızın Kayseri'deki temsilcisiyiz. Elhamdülillah hem Cumhurbaşkanımız hem Genel Başkanımız aynı kişi olunca ikimizde temsilciyiz. Başkanlık sistemi gelmeden önce bu çok karışık bir durumdu. Şimdi çok karılık bir durum değil. Türkiye şu an da Cumhurbaşkanımızın ve genel başkanımızın aynı olduğu bir ülkede yönetiliyor. Şimdi bir birlik var. Ben şu topa girmem. Yok, eğer vatandaşın gönlünde yer almıyorsanız, değil il başkanı ilçe başkanı da olsanız hiçbir anlamı yok.”

Ne olmuştu?

AKP Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Geçtiğimiz Temmuz ayında Kocasinan, Talas, Bünyan, Felahiye ve Yeşilhisar İlçe Milli Eğitim müdürlerinin görevlerinden alınarak, yerlerine yeni isimlerin atandığını sosyal medya hesabından duyurmuştu.  Atanan yeni isimlerin AKP İl Başkanı Çopuroğlu tarafından duyurulmasına tepki gösteren CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “Yeni atanın kişiler AKP'ye yakın isimler. Bunun yanında Valilik tarafından açıklanması gereken atamaların AKP İl Başkanı tarafından açıklanıyor olması geldiğimiz noktayı gösteriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (7)

 • ü/niversiteli
  ü/niversiteli
  26.02.2013 11:27

  Köylülerden biri hastaneye gelmiş. İşi bitmeyen köylümüz öğlen atıştırmak için sağa sola sorar. Çorba içebilecek yer arar. Bir kaç kişiye soruyor derken, dayı işte karşıda der. Köylü ama o kadar da saf değil. Kardeşim orda merketi anladım ama FASTFOOD RESTAURANT ne demek yanlış yere gitmeyelim. Yok, dayı orası merket değil in….lerin soyulduğu yerdir. Sen bi git bakalım. Bi ayran bi tost ye sonra bi 10 lük öde ne olduğunu anlarsın. Not: Yazarı Düzceli olan PİSKORONİ romanından alıntıdır

 • ü/niversiteli
  ü/niversiteli
  25.02.2013 10:37

  T.C güçlü devlet, D.Ü de güçlü bir kurum. Bu güne kadar bitiremediler. Bitmiyor mübarek. Rektöre yazdığım bir dilekçede bazı envaleri vâkıfa bağışladığımı ancak bahçemde kurulan fabrikanın bana yararı olmadığına göre elimden gelen zararları da vereceğimi belirtmiştim. Islah olan gönlüm zarara el vermedi ama verenler anasını belledi. Daha da belleyecekler. Tıkınanlar lağım suyu gibi fışkıracaklar. Kış sonu bir sallantı olacak. Çoğu kaçacak. Not: Yazarı Düzceli olan PİSKORONİ romanından alıntıdır

 • yolcu
  yolcu
  24.02.2013 22:12

  o kantinde üniversiteye katkım olur diye harcadığım paralar düzcelinin hakkını koruyamayan yanlışa bile bile göz yuman vakıf yöneticilerine haram zehir zıkkım olsun

 • yasin
  yasin
  24.02.2013 22:10

  beyaz türkler işini bilir.

 • cahide
  cahide
  24.02.2013 22:09

  peki paralar nereye gitti

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  24.02.2013 19:41

  rektör bir çek yazar böylece iş biter

 • hakan
  hakan
  24.02.2013 22:04

  demekki kaynak başkalarına akmış,düzceyi kalkındırma vakfı üniversiteyi kalkındıramamış ama birilerini kalkındırmış. Hani düzcelilere dönüp biz üniversiteye laf söyletmeyiz naralarının arkasında başka dolaplar dönüyormuuuuşşş demekkiiii