Yalova’da Alevilerin evlerinin işaretlenmesiyle ilgili soruşturma

Yalova’da Alevilerin evlerinin işaretlenmesiyle ilgili soruşturma
27.01.2021 - 09:10
679

 Yalova’da Alevilerin yaşadığı beş evin işaretlenmesiyle ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Bağlarbaşı Mahallesi Lokman Sokak’ta bulunan evlerin duvarlarına çarpı işareti konularak ‘Alevi K’ yazılmıştı. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Yalova Şube Başkanı Fikret Demir, “Toplumun sinir uçlarıyla oynanıyor. Bu sürecin takipçisi olacağız” demişti.

Bunun üzerine savcılıktan gelen açıklamada, ‘halkı kin veya düşmanlığa tahrik etme veya aşağılama’ suçundan soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Şüpheli veya şüphelilerin yakalanması ve yakalanmaları halinde mevcutlu olarak başsavcılığımızda hazır edilmeleri için kolluk güçlerine talimat verilmiş olup soruşturma titizlikle sürdürülmektedir.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Yok, o çubuğu çoktan yemişiniz, haber vereyim dedim..
  Yok, o çubuğu çoktan yemişiniz, haber vereyim dedim..
  25.02.2013 15:48

  İSKİciğim..

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  24.02.2013 19:42

  yorumcu kardeş fınduk çubukları ağzına sıgara olsun. İl genel meclisine de soralım İSKİ nin aktardığı para nerde

 • Düzce adam olacak da biz görecez ha?
  Düzce adam olacak da biz görecez ha?
  24.02.2013 17:50

  Uğraşmayın birader, düzcenizden bir nane olmaz. Hertaraf rezalet, neyi eline alsan bir kültürsüzlük, bir vurdumduymazlık, şiddetli cehalet akıyor bu memlekette.Zoraki şehir yapılmış bir yer burası. Ne uzar ne kısalır...Ağzında sigara, kafada bedavadan fındık elde etmek, ormanı talan edip fındıklık yapmak varken neyi neyle değiştirecen? BOZUK VE KOPUK...

Resmi İlanlar