Ali Babacan: ‘Utanmasalar siyasi partilere de kayyum atayacaklar’

Ali Babacan: ‘Utanmasalar siyasi partilere de kayyum atayacaklar’
29.12.2020 - 18:15
3754

  Ali Babacan, genel başkanı olduğu DEVA Partisi'nin 1. Olağan Kongresi'nde konuştu: “Belediyelere tek tek kayyum atıyorlar, derneklere de kayyum atamanın önünü açıyorlar."

 Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Birinci Olağan Kongresi’nde bir konuşma yaptı. Babacan’ın konuşmasından öne çıkan satırlar şöyle:

– Belediyelere tek tek kayyum atıyorlar, derneklere de kayyum atamanın önünü açıyorlar. Utanmasalar siyasi partilere de kayyum atamaya kalkacaklar.

– 28 Şubat döneminde ODTÜ’de okuyan kız kardeşim başını örttüğü için üç defa okuldan uzaklaştırma cezası aldı. Benim siyasete girmemin nedeni bütün bu yaşananlara karşı bir isyandı. Bir daha kimse bu yasağı getirmeye cüret edemez.

– Geçmişte ezilenler, başkalarını ezmeye başladı. Ezilmenin ne demek olduğunu ezilen bilir. Ezilmenin ne olduğunu bilen başkasını ezmez.

– Hazine’nin borcu son iki yılda tam ikiye katladı. Yazık günah değil mi? Bu kadar mı kıymetli bu koltuk? Beka beka diyorlar. Bir kişinin bekası bu. Memleketinin bekasını düşünen iki yılda bu borcu böyle katlamaz.

– 13 yıl bakanlık yaptım. Bir tane örnek verebilirler mi, hangi akrabamı hangi pozisyona getirmişim? Bir tane örnek veremezler.

– Eğitim deyince okul binası, hastane deyince hastane inşaatı geliyor akıllarına! Kafa başka yerde!

– İşçiye, emekçiye onurunu aşağılayan sefalet ücretleri reva görülüyor. Şu açıklanan asgari ücrete bakın, bunların çarşı pazardan, gerçek hayattan haberleri yok artık, yazık günah.

– Çaresiz esnafımızın yanındayız. Borçlarla uğraşan çiftçimizin yanındayız. Emeklilerimizin yanındayız. Etnik kimliği nedeniyle hor görülen tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Çığlığını tüm dünyaya duyurmaya çalışan kadınlarımızın yanındayız. Sınavlarda yüksek not almasına rağmen mülâkatlarda haksızlığa uğrayan gençlerimizin yanındayız.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar