Hrant Dink cinayetinin kamu görevlilerine ilişkin dâvâsında, savcı mütalaasını açıkladı

Hrant Dink cinayetinin kamu görevlilerine ilişkin dâvâsında, savcı mütalaasını açıkladı
16.12.2020 - 07:20
1766

 Dönemin İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve dönemin Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek’in ağırlaştırılmış müebbet hapsi talep edildi.

 gos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesinden hareketle, cinayette kamu görevlilerinin rolü hakkında açılan dâvâda, savcı celse arasında mütalaasını açıkladı.

Bu dâvâda Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu 76 sanık yargılanıyor.

68 sayfalık mütalaada, dönemin İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü, sanık Ali Fuat Yılmazer ve dönemin Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek’in “tasarlayarak adam öldürmek” suçuna iştirak etmekten ağırlaştırılmış müebbet hapsi talep edildi.

Aralarında Fetullah Gülen, Zekeriya Öz, Ekrem Dumanlı ve Adem Yavuz Arslan’ın da bulunduğu 13 firari sanığın dosyasının ayrılması istendi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar