‘Çetelerin, mafyanın ve 28 Şubatçıların gemisinde reissiniz’

‘Çetelerin, mafyanın ve 28 Şubatçıların gemisinde reissiniz’
10.12.2020 - 10:46
1002

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhur İttifakı’nı hedef aldı: “Bize gemiden indiniz diyorlar, yanılıyorlar. Biz hiçbir zaman mafyayla, 28 Şubatçılarla, vesayet kalıntılarıyla aynı gemiye binmedik. Sizin geminizin dümeninde küçük ortak oturuyor, rotayı da küçüğün küçüğü ortak çiziyor. İşte sizin reislik yaptığınız gemi bundan ibarettir.”

 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Çankırı İl Kongresi’nde konuştu. İşte Babacan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“Büyük ortağın öyle bir prangaları var ki, küçük ortaktan izin almadan tek kelime edemiyor. Yolda karşılaştığı küçük ortağın keyfini kaçırmamak için, yola birlikte çıktığı 40 yıllık arkadaşlarını terk ediyor. Bir de bize ‘Siz gemiden indiniz’ diyor. Yine yanılıyorlar. Hatırlatalım, iktidarın üçüncü ortağı daha geçen hafta ne dedi? ‘Geminin rotasını biz çiziyoruz’ dedi. Biz, 28 Şubat karanlığının destekçisi olan bu ortağın rotasını çizdiği gemiye hiçbir zaman binmedik ki! Hiçbir zaman mafyayla, çetelerle, 28 Şubatçılarla, vesayet kalıntılarıyla aynı gemiye binmeyiz. Biz, bu ülkenin dürüst, namuslu, işini iyi yapan insanlarıyla, fedakâr gençleriyle, kötü yönetimin yükünü yıktığınız esnafla, çiftçiyle, işçiyle aynı gemideyiz. Haksızlığa uğrayanlarla aynı gemideyiz. Siz hangi gemide olduğunuzun farkında mısınız? Sizin geminizin dümeninde küçük ortak oturuyor, rotayı da küçüğün küçüğü ortak çiziyor. İşte sizin reislik yaptığınız gemi bundan ibarettir. Bu geminin yolu da yol değildir.

Vatandaş size dümene 28 Şubatçıları oturtun diye oy vermedi”

“İzlediğiniz rota memleketi 1990’ların karanlığına götürür. Bu rota toplumu ayrıştırır, kutuplaştırır. Bu rota ülkeyi yalnızlaştırır. Bu rota halkı yoksullaştırır. 2015 ve 2018 seçimlerinde iktidar partisine gönül veren vatandaşlarımız size bu desteği, tutup da rotayı 28 Şubatçılara çizdirin diye vermedi. Geminin dümenine başkasını oturtun diye size oy vermedi.

Nerede olduğumuzu merak edenlere konum atalım

“Bizi arayıp bulmak isteyenlere bir koordinat verelim. Hani gençler diyor ya, bir konum atalım. Bir konum atmak istiyorum. Bizi nerede bulacaksınız? Biz ‘ne yapacağımızı şaşırdık’ diyen çaresiz vatandaşımızın yanındayız. Yoksulluğa terk edilen, artan maliyetlerle boğuşan fedakâr çiftçimizin yanındayız. Çocuklarının yarınlarından kaygı duyan annelerin, babaların yanındayız. Güvenli bir hayat kurmak isteyen gençlerimizin, hakkını arayan öğrencilerimizin yanındayız. Mülakatlarda haksızlığa uğrayan gençlerimizin yanındayız. Yargının beraat kararı verdiği halde hakkı iade edilmeyen, zulme uğrayan KHK’lıların yanındayız. Her gün ölüm korkusuyla yaşayan, çığlığını tüm dünyaya duyurmaya çalışan kadınların yanındayız. ‘Ölüyoruz’ diye feryat eden, zor şartlar altında çalıştırılan sağlık çalışanlarımızın yanındayız.  Bunca yıl çalışmasına rağmen, huzurlu bir hayat yaşayamayan emeklilerimizin yanındayız. Yeni nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak için mücadele edenlerin yanındayız. Canlı ve cansız tüm doğa varlıklarının; şiddet gören hayvanların, börtünün, böceğin, ağacın, yeşilin yanındayız. Bizim konumumuz budur, koordinatlarımız budur. Nerede olduğumuzu görmek isteyenleri işte bu konuma davet ediyoruz.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar