Resmi rakamlara göre 86 KHKli intihar etti

Resmi rakamlara göre 86 KHKli intihar etti
17.08.2020 - 07:54
1550

 İstanbul KHK’liler Platformu, "KHK'lar bizim 4 yıldır süren pandemimizdir" diyerek Kadıköy'de bulunan Eminönü İskelesinde açıklama düzenledi.

Açıklamada basın metnini işine geri dönme talebiyle 836 gündür Zeytinburnu Belediyesi önünde eylem yapan Kenan Güngördü ve Meki Kaplan okudu.

KHK'lilerin sorunlarının pandemi nedeni ile ağırlaştığına dikkat çekilen açıklamada, "Dünya Sağlık Örgütü pandemiyi ilan ettiğin de yaşadığınız şok ve şaşkınlığı hatırlıyor musunuz? Biz de KHK’ler ilan edildiğinde aynı şoku yaşadık. Üstelik ismimiz ve kimlik bilgilerimiz birer virüs taşıyıcısı gibi resmî gazetede ve internette yayınlanmıştı. Vebalı muamelesi görmüş ve halen de görmeye devam ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

KHK'lerin pandemiye benzetildiği açıklamada, 86'sı intihar olmak üzere toplan 554 KHK'li yurttaşın hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı. (HABER MERKEZİ)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar