Erdoğan duyurdu, Bahçeli ilk adımı attı: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum

Erdoğan duyurdu, Bahçeli ilk adımı attı: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum
2.07.2020 - 07:03
748

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyanın yasaklanması için yasa teklifini en kısa zamanda Meclise getireceklerini açıklamasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli söz konusu teklif Meclise getirilip kabul edilinceye kadar Twitter ve Facebook platformlarını kullanmayacağını duyurdu.

Bahçeli, Twitter hesabından, "Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım." diye başlayan bir dizi tweet paylaştı.  

Sosyal medya mecralarını ağır sözlerle suçlayan Devlet Bahçeli mesajlarında şu görüşleri savundu: "Bilgiye en kısa yoldan, en doğru vasıtalarla, en objektif şekilde ulaşmak, aynı zamanda iletişim kanallarını aktif olarak kullanmak çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliğidir. Teorik olarak sosyal medyadan beklenen de bu ihtiyaca cevap vermesidir.

Ancak sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür. Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır. Sosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir.

İtibar suikastlarının kurgu mekânı, insan onurunu ayağa düşüren, akla ve hayale sığmayan fitne ve dedikoduların sığınak ve barınağı olan sosyal medya geleceğimiz, milli ve manevi gerçeklerimiz açısından vahim bir tehdit ortamını kökleştirmiştir.

İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir.

Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum.

Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim." (HABER MERKEZİ)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    8.02.2013 11:49

    arkadasım topluyolar hayvan düsmanı ılan edılıyorlar, toplamıyorlar baska bı bahane. gercı bu haberler sipariş haberlerde..

Resmi İlanlar