16-19 Mayıs arasında 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

16-19 Mayıs arasında 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak
11.05.2020 - 19:44
535

  Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası koronavirüs (corona virüs) salgınına karşı alınan yeni kararları açıkladı. Erdoğan, 16-19 Mayıs tarihleri arasında 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu. Öte yandan 9 ilde uygulanan giriş-çıkış yasakları da kaldırıldı.

 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Dün saat 11 ile 15 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma imkanı verdik. Bu vatandaşlarımızın kurallara uyarak görmekten memnun olduk. Cuma günü de 15-20 yaş grubu aynı imkandan yararlanacaktır. Herhangi bir olumsuzluk olmadığı sürece önümüzdeki haftalarda da uygulanacaktır. 16-17-18-19 Mayıs'ta yine sokağa çıkma kısıtlandırılması uygulanacaktır.

9 ŞEHRİN GİRİŞ ÇIKIŞ SINIRLANDIRILMASI SONA ERDİ

Geçtiğimiz hafta 7 ilimizdeki şehirler arası giriş çıkış sınırlandırmasını sonlandırmıştık. Bu haftada yaptığımız değerlendirmede 9 şehirimiz için daha şehirler arası giriş çıkış sınırlandırmasını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Bunlar; Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Tekirdağ illerimizdir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar