Bahçeliden Ağrı saldırısı açıklaması

Ağrıdaki çatışma hakkında açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, “AKP-HDP-PKK sacayağı ayakta kalabilmek için her ahlâksız yol ve vasıtaya başvurabileceklerdir” dedi.

Bahçeliden Ağrı saldırısı açıklaması
13.04.2015 - 20:53
1306

Ağrı'daki çatışma hakkında açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, “AKP-HDP-PKK sacayağı ayakta kalabilmek için her ahlâksız yol ve vasıtaya başvurabileceklerdir” dedi.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ağrı'nın Diyadin ilçesi Yukarıtütek köyü bölgesindeki çatışmayla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. MHP'nin internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Bahçeli saldırı hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Fırsattan istifade eden teröristlerin Mehmetçiğe uzun namlulu silahlarla saldırması ve sonuç itibariyle dört vatan evladının yaralanması AKP-PKK pazarlıklarının alçak bir neticesidir. Ağrı'da çıkan çatışmalar saatlerce sürmüş, teröristler öldürmek ve her değerimize kastetmek için adeta seferber olmuşlardır. Şayet AKP ile PKK arasında danışıklı dövüş bir saldırı planlanmış ve Mehmetçiğin kanı üzerinden bir siyaset tasarımı projelendirilmişse, bilinsin ki bunun hesabını hiç kimse veremeyecektir.

7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimi'nin kana bulanması ve kışkırtılan kutuplaşma üzerinden oy devşirilmesi hesaplanmışsa, bu iğrenç senaryonun, bu hayâsız niyetin aktörleri mahşeri vicdanda ilelebet hain olarak damgalanacaktır. Bu itibarla ne Erdoğan ne de Başbakan'ın sözleri samimiyet ve inandırıcılıkla bağdaşmamaktadır. Davutoğlu'nun HDP'nin Eş Genel Başkanı'yla nafile yere atışması, gündeme bomba gibi düşen bazı iddialar karşısında telaşa kapılması dikkatlerden elbette kaçmamıştır.”

AKP ve PKK’nın Türkiye’nin milli güvenliğine zarar verdiğini iddia eden Bahçeli, “AKP'nin milletimizle arası açıldıkça, milli iradenin teveccüh ve takdirinden mahrum kaldıkça paniklemesi ve bu kapsamda Türkiye'ye tuzak kurması çok güçlü bir ihtimal olarak karşımızdadır. AKP-HDP-PKK sacayağı ayakta kalabilmek için her ahlâksız yol ve vasıtaya başvurabileceklerdir. AKP pamuğun içinden çekilen tikene dönmüştür. Artık kamu düzeninden hiç kimse bahsedemeyecektir. İhanet süreci devam ettiği müddetçe hiç kimse huzur ve emniyetten söz açamayacaktır” dedi.

“7 Haziran seçimlerine 55 gün kala huzursuzluk girdabı derinleşmekte, sancılı bekleyişler tırmanmakta, provokasyon ve problem alanları yaygınlaşmaktadır” diyen Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlık sistemi gündemini getirerek ateşle oynadığını belirtti: 

“Erdoğan'ın başını çektiği fitne-fesat kampanyası, yürürlükteki sistemin sorun yumağı olduğunu, böyle gidilemeyeceğini, daha fazla mesafe alınamayacağını farklı doz ve ölçekte ispatlamanın gayretkeşliği içindedir. Oynanan kirli oyun Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmaya odaklıdır. Bütün sıkıntıların anası gibi lanse edilen parlamenter sistem mimlenirken, başkanlık sistemi övülmekte ve öne çıkarılmaktadır.”

AK Parti’yi PKK’ya cesaret vermekle suçlayan Bahçeli, “Mart ayının son günlerinde Hakkâri'nin Yüksekova ilçesindeki Dağlıca Karakolu'na havan topu atan, makineli tüfeklerle saldıran terör örgütü pazarlık gücünü yükseltmenin tek yolunun silah olduğunu tekrar göstermiştir” ifadesini kullandı.

Bahçeli açıklamasında, HDP'nin barajı aşması konusunda büyük bir lobi çalışması yürütüldüğüne de şöyle değindi:

"Kaleminden nifak ve zehir damlayan sözde gazeteci ve yazarlar, Türkiye'nin aleyhine faaliyet gösteren omurgasız sivil toplum kuruluşları, yarım aydınlar, mensubiyet ve kimlik buhranı yaşayan köksüzler HDP'nin gönüllü propagandasına dâhil olacak kadar küçülmüşlerdir. PKK-HDP, AKP'den aldığı prim ve gösterilen kolaylıklarla her yere nüfuz etmiştir. Ne hazindir ki bölücülük tavan yapmış, taban bulmuştur. Bunun yegâne nedeni ise çözülme sürecindeki kaygan ve endişe verici ilerlemelerdir.”

Kaynak: DHA