Ekonomik Kriz Sofraları Vuruyor

Ekonomik Kriz Sofraları Vuruyor
23.03.2022 - 11:08
Güncelleme 26.03.2022 - 01:26
Kaynak: Haber Merkezi
1017

Dövizin artışı önce akaryakıt fiyatlarına ardından gıda ürünlerine hızla yansıyor. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Et ve Süt Kurumu da et fiyatlarına yüzde 48 zam yaptığını duyurdu. Marketler ve kasaplar ise et fiyatlarının ortalama 15 lira daha fazla olduğu görüldü. 
 

Et ve Süt Kurumu yeni fiyat listesi internet sitesinde yer aldı. Yapılan zamların ardından 1 kg kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya, 1 kg kuşbaşının fiyatı da 62,50 liradan 92 liraya yükseldi.

Öte yandan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, zammı neden yaptıklarına ilişkin açıklama yaparken “Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık” dedi.

Dünya Gazetesi‘ne konuşan Uzun’un açıklaması şöyle:

“Bizim fiyatlar çok düşüktü, piyasanın yüzde 66 daha altında bir fiyatımız vardı. Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık. Ama yine de piyasaya göre yüzde 15 daha düşük bir fiyat var. Karkas etin fiyatı 80 lira olmuş bizim 56 liradan kıyma satmamız zaten mümkün.

 


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums