Afganistan’da Taliban Şeriatı Kadınlara Burka Zorunluluğu

Taliban yetkilileri tarafından yayımlanan bir kararnameye göre, "Geleneksel ve saygılı olduğu için bir çarşaf (baştan aşağı burka) giymeliler" dedi.

Afganistan’da Taliban Şeriatı Kadınlara Burka Zorunluluğu
8.05.2022 - 07:08
Kaynak: Haber Merkezi
812

2021 yılının Ağustos ayında ABD'nin çekilmesiyle Afganistan'da kontrolü eline geçiren Taliban yönetimi, kadınlar ile ilgili çagdışı yeni kararını duyurdu.

NTV'de yer alan habere göre, Taliban ve Afganistan İslam Emirliği'nin üçüncü Yüksek Komutanı Hibetullah Ahundzade, başkent Kabil'deki bir törende Taliban yetkilileri tarafından yayımlanan bir kararnameye göre, "Geleneksel ve saygılı olduğu için bir çarşaf (baştan aşağı burka) giymeliler" dedi.

Kararnamede, "Çok yaşlı veya genç olmayan kadınların mahrem olmayan erkeklerle (yetişkin yakın erkek akrabaları) tanıştıklarında tahrikten kaçınmak için şeriat hükümlerine göre gözleri hariç yüzlerini kapatmaları gerekir" ifadeleri yer aldı. 

Ahundzade, kadınların dışarıda önemli bir işi yoksa "evde kalsalar daha iyi" olduğunu da sözlerine ekledi.


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums