Rusya Dışişleri Sözcüsü Zaharova: Kuzey Atlantik bloğunu işgal ile tehdit etti

Zaharova, “Finlandiya ve İsveç ittifaka katılırsa, Kuzey Atlantik bloğu ile Rusya arasında bir çatışma alanına dönüşecekler.

Rusya Dışişleri Sözcüsü Zaharova: Kuzey Atlantik bloğunu işgal ile tehdit etti
6.05.2022 - 08:13
Haber Merkezi
467

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Finlandiya ve İsveç’in, NATO’ya katılmaları durumunda ittifak ve Rusya arasında çatışma alanına dönüşeceklerini belirtti.

 Sputnik'in haberine göre İspanya’nın ABC gazetesine konuşan Zaharova, “Finlandiya ve İsveç ittifaka katılırsa, Kuzey Atlantik bloğu ile Rusya arasında bir çatışma alanına dönüşecekler. Bunu, zaman içinde test edilmiş iyi komşuluk ilişkilerimiz de dahil olmak üzere sonuçlar takip edecek. İsveç ve Finlandiya halkları bunu mu istiyor?” ifadesini kullandı.

İsveç'ten ise Finlandiya'nın birliğe katılmak için "kesin" başvuru yapacağı yönünde açıklama yapıldı. İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, Finlandiya'nın NATO üyeliği başvurusunun "neredeyse 


Editör: M. AKAY

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • ışıl türer
    ışıl türer
    29.04.2013 20:29

    bu haber, okuyunca insanın bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyesi geliyor...Barışın yine kağıt üzerinde olduğu Tayip Erdoğanın tavırlarından belliydi yaptığı en iyi şey akil insaları çıkartmak olmuşken( ki akil insanların pürüzsüz bir seçim olduğunu savunmuyorum) yine bir silah yine güvensizlik....değer mi oy sevdasına

Resmi İlanlar