Zelenskiy ve Batının Kararlılığı Putin'i Ukrayna'da Köşeye Sıkıştırıyor 

Zelenskiy ve Batının Kararlılığı Putin'i Ukrayna'da Köşeye Sıkıştırıyor 
11.04.2022 - 09:39
Güncelleme 23.04.2022 - 22:22
Kaynak: Haber Merkezi
840

Rusya, işgalin 40. gününde Kiev ve yakın şehirlerinden askeri gücünü çekmeye başlamıştı. Zelensky'nin kararlılığı ve batının yaptırımları Putin’in işgal stratejisinde değişiklik yapmasına neden oldu. 

Rus işgal güçleri son bir haftadır silahlı güçlerini Donbass, Mariupol ve Azak Denizi'ne yığdığı gözlemlniyor. Meskûn mahal savaşından kaçınan Rus birlikleri cephe savaşı için bölgeye yığınak yaptığı yorumlandı. 

Buça kasabasındaki sivil ölümler Putin’i uluslararası kamuoyunda zor durumda bıraktı. Batı’nın 5. yaptırım paketini hayata geçirilmesi ve Kiev sokaklarının güvenli hale gelmesi Rusya’nın işgalin başında hedeflediklerinden geri adım atmasını sağladı. 

Son olarak İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gelerek Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüşmesi, Kiev sokaklarında birlikte yürüyüş yapmaları Putin’e kararlılık ve gözdağı niteliğindeydi. 
 


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums