Rusya, Türkiye'ye Gıda Kapısını Sonuna Kadar Açıyor 

Rusya, Türkiye'ye Gıda Kapısını Sonuna Kadar Açıyor 
8.04.2022 - 11:30
Güncelleme 23.04.2022 - 21:09
Haber Merkezi
560

Ukrayna ile savaştan dolayı çok sayıda ülke ile ticareti durma noktasına gelen Rusya, daha önce ithalatını durduğu yedi Türk tarım ürününün üzerindeki yasağı kaldırdı. Gıda konusunda zor durumda kalan Rusya, kabak, patlıcan, nar, biber, üzüm, greyfurt ve portakal Rus pazarına engelsiz olarak girecek. 

Rusya Federasyonu Hayvan ve Bitki Karantina Servisi Rosselkhoznadzor heyetinin Antalya’da sera ve paketleme tesislerinde inceleme yapmalarının ardından Rusya, bazı yaş meyve sebze ürünlerinde koyduğu yasağı kaldırdı. 

Cumhuriyet'in haberine göre, Rusya’nın bu kararından sonra moral bulan ihracatçılar, Türkiye Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı’nın bu bildirimi karantina müdürlükleri ile ihracatçılara iletmelerini bekliyor. Diğer yandan incelemeler yapmak üzere Antalya’da bulunan Rus heyet, dün de Demre’de görüşmeler gerçekleştirdi. Heyet Antalya’daki temaslarına devam ediyor. 


Editör: M. AKAY

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • veysel saka
    veysel saka
    16.04.2013 12:25

    Yaşasın Düzce yaşasın düzce halkı barışın kardeşliğin yanında irade beyan eden düzce insanı sivil toplum meslek örgütlerinin olumlu yaklaşımı yüreğimize su serpmiştir,hele Mustafa vural arkadaşın barış çözüm süreciyle ilgili yaptığı beyan takdire şayan düzcenin barıştan çözümden kardeşlikten yana irade göstermesi 81 gündür ölmeyen genclerimiz ağlamayan analarımız enbüyük desteği sunan Düzceli hemşerilerimi kutluyor silahların susması demokratik siyasetin öne cıkması önünde düzce halkını kutlu

Resmi İlanlar