Polonya, Batı'ya Sert Eleştiri: Acil Yeni Yaptırımlar

Polonya, Batı'ya Sert Eleştiri: Acil Yeni Yaptırımlar
6.04.2022 - 09:21
Haber Merkezi
516

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki başkent Varşova'daki Başbakanlık Sarayı'nda düzenlediği basın toplantısında Rusya'ya dönük tepkilerin yanı sıra Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u anarak açıklamalar yaptı. 

AFP'nin haberine göre, Polonya Başbakanı Morawiecki, Scholz ve Macron'a seslenerek "Putin'le kaç kere görüştünüz ve neleri başardınız? Suçlularla pazarlık yapılmaz, mücadele edilir. Hitler, Stalin, Pol Pot'la müzakere eder misiniz? Hitler'le kimse pazarlık yapmadı" dedi. 

Almanya Başbakanı Scholz'u ise Putin' karşı "harekete geçmemek" ile eleştiren Morawiecki, "Almanya milyardeleri sizi harekete geçmekten alıkoymamalı, masum kadın ve çocukların sesleri harekete geçirmeli" ifadelerini kullandı. 


Editör: M. AKAY

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Elif Yılmaz
  Elif Yılmaz
  15.04.2013 16:56

  Türk Mileti bu değil ve Barış geldikten sonra ne olacak başlıkları altında Sayın Koçyiğitin yaptığı açıklamaları ve fikirlerini yetersiz, baştan sağma buldum. Neyi niçin yaptığını bilmiyor gibi.

 • ayfer yılmaz
  ayfer yılmaz
  15.04.2013 14:56

  bu teklifi kabul eden adı [ AKİL ] olan bu insanların önünde saygıyla eğiliyorum. Çünkü ben Ayfer Yılmaz ailesinde bütün Türkiye yi yaşayan bir kişiyim. Annem ABHAZ ,babam LAZ, 4 kardeşiz, benim eşim KINIK SOY TÜRKÜ,kardeşimin eşi LAZ, kardeşimin eşi ABHAZ,kadeşimin eşi TUNCELİ li işte TÜRKİYE evimizde yaşıyoruz . Artık acılarımız olması her duyarlı insan olarak taktir ettiğim bir çaba ALLAH YOLUNUZU AÇIK EYLESİN.

 • NİHAT ERKAN
  NİHAT ERKAN
  14.04.2013 19:36

  "BİN YILLIK DESENDE BİR VE BERABERİZ"SLOGANIYLA SAYGIN VE YASAKSIZ BİR TÜRKİYEYE KAVUŞMANIN DESTANINI YAZARAK FARKLILIKLARIN FARKEDİLİP YAŞANDIĞI DEMOKRATİK BİR DÜZENE TAŞIMAK ÜZERE YOLA ÇIKAN SANATÇILARIMIZ DÜŞÜNÜRLERİMİZ AKADEMİSYENLERİMİZ... HALKLA BİRLİKTE MEDENİYET UFKUNDA BİR GÜNEŞ GİBİ DODULAR....ÇOK MUTLUYUZ...05383290193.

Resmi İlanlar