Zelenskiy Referandum Dedi

Zelenskiy Referandum Dedi
23.03.2022 - 08:19
Güncelleme 26.03.2022 - 10:01
Kaynak: Haber Merkezi
748

Rusya'nın işgaline 26 gündür direnen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna basınına ilk kez referandum açıklaması yaptı.  

Ukrayna ve Rusya arasında dört tur müzakere için masaya oturdular. Müzakerelerde yalnızca sınırlı ateşkes ve insanı koridorlarda uzlaşma sağlandı. Ancak daha kalıcı çözümler çıkmadı. Antalya üçlü formatı da olumlu sonuçlanmıştı.

Müzakerelerde bir ilerlemenin sağlanamamasını Zelensky, Rusya'nın dayattığı ültimatomları işaret etti. Zelenskiy basına yaptığı açıklamada; “Rusya'nın dediği ültimatomları yapınca savaş bitecek deniyor. Bu doğru değil, böyle sonuç alınmaz. Soruyu bana sormayın. Fiziksel olarak ültimatomları yerine getirmeyiz. O kadar insan kaybettik. Hepimizin yok edilmesi lazım, o zaman ültimatom yerine getirilmiş oluyor.” diye konuştu.

Açıklamasında, “İşgal altındaki şehirleri de kimse vermez. İşgalciler kendi bayraklarını astılar. Biz indirdik kendi bayrağımızı astık. Hepimiz yok edilirsek, kalmazsak ancak o zaman ültimatom yerine getirilmiş oluyor” dedi.

Zelenski, Rusya ile müzakerelerde uzlaşılacak konuların Ukrayna’da referanduma sunulması gerektiğini ilk kez dillendirmiş oldu.


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums