Rusya Dışişleri Sözcüsü: ABD'nin de dahil olduğu hasım ülkeler listesi hazırlanıyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Moskova'nın, içerisinde ABD'nin de olduğu hasım ülkeler listesi üzerinde çalışma yaptığını açıkladı.

Rusya Dışişleri Sözcüsü: ABD'nin de dahil olduğu hasım ülkeler listesi hazırlanıyor
25.04.2021 - 16:35
650

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rossiya 1 televizyonuna demeç vererek Devlet Başkanı Vladimir Putin'in verdiği karar doğrultusunda diplomatik misyonlarında Rusya vatandaşlarını çalıştırmaları yasaklanacak hasım ülkelerin listesini hazırlamaya başladığını duyurdu.

Zaharova açıklamasında "Bildiğiniz üzere önceki gün, Rusya Devlet Başkanı kararnamesi yayınlandı. Bu kararname, hasım ilan edilen ülkelerin kendi diplomatik ve konsolosluk misyonlarında Rusya vatandaşlarını çalıştırmalarını yasaklayan mevcut federal yasaların uygulanmasıyla ilgili bir dizi önlemi içeriyor.

Peki kim bu hasım ülkeler? Şu anda liste hazırlanıyor. Tüm bu sürecin ABD'nin hasmane eylemler dalgasıyla başladığını biliyoruz. Anlaşıldığı üzere listede ABD de var" ifadelerine yer verdi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • CANKUT ATA
    CANKUT ATA
    7.03.2013 12:51

    DÜZCE HARİTA DA YER ALMIYORMUYMUŞ, DÜZCE HARİTANIN DIŞINDA (DEYİM YERİNDEYSE) UZAYDAMI DA BULAMAMIŞLAR. EĞER BU KADAR ZOR BİR YER İSE DÜZCEMİZ TANITIMINA YARDIMCI OLSUNLAR. FAKAT YİNEDE ÇOK KOMİK YANİ "DÜZCEYİ BULAMADIĞI İÇİN GEÇ GELMİŞ" ((((:

Resmi İlanlar