Tanju Özcan’ın ırkçı billboardlarına soruşturma açıldı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Riyad’daki Süper Kupa finalinin iptali üzerine Bolu’daki elektrikli billboardlara koydurttuğu “Çöl faresi bedevilere” ifadesinin yer aldığı görseller için soruşturma başlatıldı. Bolu Başsavcılığı, ildeki billboardlarda bulunan afişleri de kaldırttı. Özcan: “Katil Suud Rejimi tarafından, Türkiye Cumhuriyeti kurucusunun manevi hatırasına saygısızlık yapılıyor, biz buna tepki gösterdik diye, soruşturma geçiriyoruz. Pişman değilim.”

Tanju Özcan’ın ırkçı billboardlarına soruşturma açıldı
3.01.2024 - 06:40
Kaynak: Haber Merkezi
105

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynaması planlanan Süper Kupa maçının iptali sonrası Bolu’daki elektronik billboardlara “Çöl faresi bedevilere, Atatürk’ün büyüklüğünü hatırlatan Fenerbahçe ve Galatasaray camiasını Bolu halkı adına kutluyorum. Atatürk’süz Türkiye olmaz” yazılı görseller koydurmuştu.

Görseller, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararıyla billboardlardan kaldırıldı. Başsavcılık, görselle ilgili olarak soruşturma da başlattı.

Özcan, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

“Bu görsel ile ilgili soruşturma açılmış. Gerçekten akıl tutulması yaşanıyor. Türk Milleti olarak biz ezik miyiz? Katil Suud Rejimi tarafından, Türkiye Cumhuriyeti kurucusunun manevi hatırasına saygısızlık yapılıyor, biz buna tepki gösterdik diye, soruşturma geçiriyoruz. Pişman değilim, kimse Türk Milleti’nin kırmızı çizgisi olan Mustafa Kemal Atatürk’e saygısızlık yapamaz. Kamuoyunun dikkatine sunuyorum.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Sabri Ayçiçek
    Sabri Ayçiçek
    16.05.2013 14:08

    Eğitim-öğretim sisteminin kanayan yarasından biri de "denetimdir" tabi ki.Günümüzdeki modelin 60 değil,daha 1882li yıllardaki gibi olduğunu söylemek olasıdır.Sınıflara girerek,soru sorarak teftiş yapılamaz ve geçerli,güvenilir ve objektif olmayan sorularla "verimlilik" ölçülemez.Denetim 3 yılda bir yapılmalı,rehberlikte de "itfaiye eri modeline" geçilmelidir.Talep varsa hizmet sunulmalıdır,yoksa rehberliğe geldim demekle bu iş olmaz/olmadı da zaten!Kısaca talep varsa rehberlik olmalı,denetim de verimlilik esas alınıp,haberli teftişe geçilmelidir.Modern teftişde "açık arama "değil,kurumu ve kişiyi verimli kılmak esastır da ondan!

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums