Tanju Özcan: Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim alnını karışlarım

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mültecilerle ilgili açıklama ve uygulamalarına yönelik gelen eleştirilere değindi. Özcan, "Ben bedel ödemekten korkmuyorum. Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim, alnını karışlarım" ifadelerini kullandı.

Tanju Özcan: Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim alnını karışlarım
28.11.2021 - 23:59
Kaynak: Haber Merkezi
3547

 Mültecilere ve kadınlara yönelik ırkçı ve ayrımcı açıklamaları ve uygulamalarıyla tepki toplayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Habertürk TV'de katıldığı programda açıklamalarda bulundu. 

CHP'li Tanju Özcan'ın daha önce duyurduğu 'yabancılara yönelik su ücretlerinin dolar kuru üzerinden alınması' ve 'yabancı uyrukluların nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasıyla' ilgili kararlar geçtiğimiz günlerde Bolu Belediyesi Meclisi'nde onaylanmıştı. 

Habertürk TV'de Nihal Bengisu Karaca, Ebru Baki, Sevilay Yılman ve Nagehan Alçı'nın sorularını yanıtlayan Tanju Özcan, söz konusu ırkçı ve ayrımcı uygulamalarını şu sözlerle savundu: 

'SORUMLULUK SAHİBİ BİR VATANDAŞIM'

"Ben çıktım açıklama yaptım, halkın sözcüsü oldum. Seçimden önce söz veren biriyim ben. Ne dedim? Sığınmacılara yardımı keseceğim dedim. Ben sözümün gereğini yerine getirdim.

Mülteci ayrı, göçmen ayrı, sığınmacı ayrı. Ben bu ayrımı yaptım.

Bir şeyi özetleyelim. Ben ırkçı veya faşist değilim. Ama ben Türk milletinin geleceğini korumaya çalışan, çocuklarımızın geleceğini korumaya çalışan sorumluluk sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım.

'HAYATIM BOYUNCA AYRIMCIYDIM'

Ayrımcılık iddialarını kabul ediyorum, ayrımcılık suçu işlediğimi kabul etmiyorum. Hayatım boyunca ayrımcıydım ben. Ne açıdan ayrımcıyım? Mesela, kadın-erkek konusunda ayrımcıyım. Fakir-zengin konusunda, ben fakirden yana ayrımcıyım. Bolu'daki yabancıların yüzde 70'i Iraklı. Irak'ta savaş mı var, ne işleri var?

Misafirlik artık çok uzadı. Dönüş için hazırlık yapılmalı. Açıklamalarımın halkta karşılığı yüzde 85. Resmi rakamlara göre Bolu'da sığınmacı sayısı 16 bin.

'KİM ATAYACAKMIŞ KARDEŞİM'

Ben bedel ödemekten korkmuyorum. Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim, alnını karışlarım. Kayyum atanması için terör örgütüyle ilişkili olmanız lazım.

Benim ailem hacı, benim annem de Nihal hanım gibi kapalı. Benim babam da hacı. Ben Bolu'da cami yaptıran tek belediye başkanıyım." (HABER MERKEZİ)


Editör: N. Cingirt
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums