'İtiraf ediyorum, yanıldım'

  • 15.04.2018 00:00

 HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, terör örgütü yöneticiliğinden yargılandığı davadaki savunmasında şunları söyledi:

"... Hendek ve barikat kazıldı haberleri çıktı. Bunun Cizre ve Lice'dekini aşan, ondan daha yaygın olduğu bilgisini altık. Şunu samimiyetle söylemeliyim; parti içerisinde herkesle sıcak ilişkiler kurabilen, halkla ilişkileri güçlü bir siyasetçi olduğumu düşünüyordum. Bu konuda yanıldığımı itiraf ediyorum. İlk haberler geldiğinde, bu kadar yaygın olduğunu bilmiyordum. Böyle olduğunu bilmiyordum ve tahmin de edemedim. Bunu partililerime bir öz eleştiri olarak söylüyorum"

Her şey, milletin gözünün önünde yaşandı. O hendeklerin kazılması için her türlü desteği veren HDP’li belediyeler değil miydi?

O kadar emindiler ki kendilerinden; PKK, FETÖ, HDP, CHP, DEAŞ, çok harfli solcu zımbırtıları, sınırsızca ve hoyratça her türlü kötülükte birbiriyle yarıştı. Bu birbirine benzemez gibi görünenlerin tek ortak düşmanı vardı. Onların varlık nedenlerini ortadan kaldıranyeni Türkiye siyaseti…

Öyle ki; CHP lideri 16 Temmuz gecesi, havaalanında tanka selam çakıp, gidip, sonucu bekliyordu.

O kadar emindi ki Demirtaş, aynı gece Kürtlere, “Sokağa çıkmayın!” çağrısı yapıyordu. O kadar eminlerdi ki, öncesinde FETÖ’cü Ekrem Dumanlı ile Diyarbakır Belediye Başkan’ı görüşmeler yapıyordu.

Yasin Börü ve arkadaşlarının katili kimdi acaba? O gece vahşi yandaşlarını sokağa çağıran kim?

Hatta unutulan Suruç patlamasında HDP’nin ilgisi ne zaman soruşturulacak merak ediyorum. Bakın hele, Kobanili kadınlar ve çocuklar Türkiye’ye sığınmış, bombalar tepelerindeyken çocuk parkları eksikmiş! Öyle ya romantik üniversiteli çocukları toplamak için, ağaç, böcek, kuş, park kavramlarının kullanışlı olduğunu Gezi’de test etmiştiniz!

Ve böylesi bir toplantıda ne hikmetse kendilerinin kontrollerinde olan kültür merkezinin kameraları da bozuktu! Fail, hazırdı; DEAŞ! Kimdi bu DEAŞ? Suriye’de bazı köyleri PKK’ya teslim eden terör örgütü değil miydi!

Sizinki “halkların kardeşliği”mi yoksa, “terörist kardeşliği” mi?‘HDP, PKK’nın sözcüsüdür’ gerçeği, ortada dururken, vekillerini dahi PKK belirlerken, “Biz çocuk muyuz ki, başkasının sözüne gidelim!” demek biraz PKK’nıza ayıp olmuyor mu acep Demirtaş?

Efendim, “Türkiye ne zaman Kürt sorununu barışçı yöntemle çözse birileri devreye girip bozmaya çalışmışmış.” Yok canım! Kim yapmış bunu?! Terörist kardeşliğiniz olmasın!

O süreci, hayatını dahi ortaya koyarak sürdürmeye çalışan Erdoğan’a kim düşmanlık etti?

O kibirli haller, o sırtlarını dayadıkları yerler, “Korkma, asmayacağız yargılayacağız!” diyen kimdi?

Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olup, kendi dilinde seçim çalışmaları yapmanı sağlayan bir iktidar ve onun liderini ortadan kaldırmak isteyenlerle işbirliği yapan kimdi?

80 milletvekili ile adam gibi çalışmak yerine, nefretçi ve bir baltaya sap olamamış, Türk Solu ile kanka olan kimdi?

Kazanılan belediyeler ile halkahizmet yerine PKK’yalojistik destek veren kimdi? Çocuklarını dağa kaçırdığınız 14 Kürt anneye, “çocuklarımızı geri verin” dedikleri için hakaret edip, kovanlar kimdi?

Uyuşturucu tarlalarınız yok ediliyor diye, “polis-asker, sivil halka saldırıyor” deyip, dünyaya bambaşka resimler veren kimdi?

Demirtaş, “tahmin edemedim”demiş! Tahmin edemedikleri, FETÖ’cü dostlarının ve ittifak kurdukları tüm güçlerin, halkın karşısında yenik düşeceğiydi.

Ben de davacıyım, benim gibi çok insanın duygularını istismar ettiğiniz için. Yanılmadınız Bay Demirtaş.

Yenildiniz ve kaybettiniz!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.