Davutoğlu'ndan 'üçlü ittifak' açıklaması

Davutoğlu, aynı siyasi gelenekten olan Gelecek, DEVA ve Saadet partilerinin ayrı bir ittifak kurmasını, mümkünse ortak listeyle seçime girmesi düşüncesini savundu.

Davutoğlu'ndan 'üçlü ittifak' açıklaması
7.05.2022 - 08:16
Haber Merkezi
463

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, daha çok milletvekili çıkarmak için altılı masadaki partilerin farklı ittifaklar kurmasını önerdi.

Davutoğlu, aynı siyasi gelenekten olan Gelecek, DEVA ve Saadet partilerinin ayrı bir ittifak kurmasını, mümkünse ortak listeyle seçime girmesi düşüncesini savundu.

Ulusal haberde Davutoğlu'nun açıklaması: "Bunun işbirliği masası olarak sürmesi liderlerce kabul gören bir görüş oldu. İşbirliği ittifakın önünü kapatmıyor. İki seçim var. Bir: Cumhurbaşkanlığı. İki: Milletvekili seçimi. Cumhurbaşkanlığında ortak aday belirlemede mutabıkız. Ancak son düzenleme ile milletvekili seçiminde ittifakın getirisi yok. Artık oylar ittifak içinde dağıtılmadığı için partiler logolarıyla girdiği anda da aynı mantık işleyecek.

Tek başına cumhurbaşkanlığını kazanmak yetmez. Önemli olan, mecliste çoğunluğa sahip olmak. Yapıyı ancak öyle değiştirebilirsiniz. Onun için partilerin tekil hesaplardan daha çok muhalefetin en fazla nasıl milletvekili çıkaracağının hesabını yapması lazım.

'ÖNYARGI OLMAKSIZIN PLANLAMAK LAZIM'

Altılı işbirliği içinde her opsiyona masayı açık tutmak lazım. İki yolu var. Ya farklı kitlelere hitap eden partiler bir araya gelerek, oyları maksimize edebilir. Ya da aynı kitleye hitap ettikleri için o kitleye güven vererek maksimize edebilir. Önyargı olmaksızın, opsiyonları azaltmaksızın, tekil çıkarlar içinde düşünmeksizin bunun planlanması lazım.


Editör: M. AKAY

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • SELO CANCAN
  SELO CANCAN
  30.04.2013 10:21

  KİME GÜVENECEĞİMİZİ ŞAŞIRDIK KALDIK. BİRİNDE ENFEKSİYON OLUYOR DENDİ ÖBÜRÜNDE BÖYLE BİR ŞEY DENDİ. VATANDAŞ DEVLET HASTANESİNE, ÜNİVERSİTE HASTANESİNE GÜVENEMEZSE KİME GÜVENECEK.

 • okuyucu
  okuyucu
  30.04.2013 12:28

  Haberde çelişki var. Önce nöroloji denmekte sonra beyin cerrahi. Tuncer beyin cerrahide görev yapmakta. Ayrıca sitenizde ziyaretçi defteri yok.

 • hakkı başaran
  hakkı başaran
  5.09.2013 01:43

  olayın aslımı bilmeden yorum yazmayalum arkadaşlar.benum hastam aynu serviste yatarken olayı gördüm,3 günlük bebek beyninde su toplanması var idu oni ameliyata aldılar o acildur diye.bebek var iken neyapacaklar idu?

Resmi İlanlar