ÖNCE SEÇİL DE

  • 3.02.2018 00:00

 Apoletlerini sökecekmiş. Çok içerlemiş Muharrem İnce 2. ordu komutanına. Videoyu izledim. Erdoğan bir iftar programında konuşuyor. Diğer cumhurbaşkanı adaylarına laf dokunduruyor. Herkes de alkışlıyor. İsmail Metin Temel de alkışlıyor. Alkışında abartı yok. Alkışlamasa sap gibi ortada kalacak. Nezaketen alkışlıyor.

Bu durum Muharrem İnce'ye çok dokunmuş. Verip veriştiriyor. 30 Ağustosta emekli edeceğim diye gürlüyor. Tabi bunlar Babı Ali koridorlarında nazır tokatlayan Enverlerin soyundan. Adnan Menderes'i idama götürmek için odasına girince sırıtarak hatıra fotoğrafı çektiren, Erbakan'a omuz atan subaylardan hoşlanırlar. Tayyip Erdoğan aynı zamanda cumhurbaşkanıdır. Yapılan anayasa değişikliği ile cumhurbaşkanı artık parti başkanı da olabilmektedir. Bu yasal bir durumdur. Ama Muharrem İnce %52 oy almış Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı olarak tanımamaktadır.

İsmail Metin Temel'in de tanımamasını, Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı olarak değil, AK Parti Genel başkanı olarak görmesini istemektedir. Bütün salon alkışlasa İsmail temel alkışlamamalı, hatta peçeteyi silkip atarak kalkıp salonu terk etse, Muharrem İnce'nin daha çok hoşuna gidecek. O zaman 'işte Atatürkçü komutan' olacak. Tıpkı Bandırma'da, muhalefet lideri olduğu halde Kemal Kılıçdaroğlu'nu askeri törenle karşılayan FETÖ cü komutan gibi. Nedense bu durum CHP li hiç bir kimseyi rahatsız etmemişti.

Muharrem İnce'nin seçilme şansı zayıf. Ama O, kesin seçilecekmiş gibi davranıyor. Komutanı tehdit ederek ucuz kabadayılık yapıyor. 'Apoletlerini sökeceğim' diyor. Diyelim ki İsmail Metin hukuken kusurlu. Bunun hukuksal karşılığı 'apoletlerinin sökülmesi' midir? Eğer cezası bu ise bile, bunu yapmaya Muharrem İnce yetkili midir? Muharrem İnce cumhurbaşkanı seçilirse 'astığı astık, kestiği kestik, söktüğü apolet' olan bir padişah yetkilerine sahip olacağını mı sanıyor? Tek adam ha.......!

Sayın Muharrem İnce; boşuna efelik yapma; tribünlere oynama. Sen seçilemeyeceksin, bir. İkinci tura bile kalamayacaksın. Ola ki seçildin; bırak ikinci ordu komutanı bir orgenerali, yeni yetme FETÖ cü bir teğmenin apoletini sök, dişlerimi kıracağım....

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar