Kritik ekonomi zirvesi sona erdi!

Dolar 15 liraya dayandı, Merkez Bankası piyasaya müdahale etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan zirve kararı geldi ve Bakan Nebati'nin ve Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun katıldığı kamu bankaları yöneticileri kabul etti.

14.12.2021 - 06:23
Haber Merkezi
4348

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile kamu bankalarının yöneticileriyle görüştü.

Üsküdar'da bulunan Cumhurbaşkanlığı Vahdettin Köşkü'nde basına kapalı olarak saat 15.00'de başlayan toplantı yaklaşık 5 saat sürdü.

 DOLAR YÜKSELDİ, MERKEZ MÜDAHALE ETTİ

Dolar kuru bugün 14,99 ile yeni zirvesini görürken, Merkez Bankası'ndan (TCMB) son iki haftadaki dördüncü müdahale geldi.

TCMB'nin doğrudan dolar satarak döviz kurlarına müdahalesiyle dolar/TL akşam saatlerinde 13,63'e kadar geri çekildikten sonra bir miktar yükseldi. 

Reuters, toplam 3 işlemcinin tahminlerine göre TCMB'nin bugünkü döviz satım müdahalesinin 1.5 ila 2 milyar dolar arasında olduğunu aktardı.

Bankacıların TCMB verilerinden yaptığı hesaplamalara göre, TCMB'nin ilk 3 müdahalesindeki toplam döviz satışı yaklaşık 2.5 milyar dolar oldu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  1.04.2013 12:42

  Kaşıkoğlu, nereye kadar sıçrayacaksın, bugün mahkeme yayın yapılmasını engelledi, gerçekleri kim engelleyecek, yalanlarını hangi mahkeme toparlayacak.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  1.04.2013 12:39

  Sayın vekilimi ne mahkeme kararı ne de kariyer endişesi durdurabilir. Kaşıkoğlu ise baskı, sansür ve korkutma ile ayakta durmaya çalışıyor.

 • Rektöre yanaşmanın mükafatı nedir kaşık?
  Rektöre yanaşmanın mükafatı nedir kaşık?
  1.04.2013 08:41

  Söyle de bu saf millet duysun. Rektör ve hırsız yandaşlarını savunacak kadar ciğersiz olmanın ederini soruyorum sana. Ne işin var senin AKPde? ha diyorsan ki AKP zaten şu anda her ehli dünyaya kucak açıyor, o zaman birşey diyemem: işte perişan yurdum (AKİF). Tabi sen bunlardan ne anlayacan... Varsa yoksa para-menfaat. Aynen funda masonu gibi.

Resmi İlanlar